Osa ihmisistä ottaa itseensä tatuointikuvioita. Niitä voivat olla mm. pääkallo, merenneito ja sydämen kuva. Tatuoinneilla ihmiset tahtovat tuoda mm. persoonallisuuttaan tai mahdollisesti jotain muuta asiaa esille.
Myös osana ateistista kulttuuria on tatuointikuvien ottaminen ateistisesta aihepiiristä. Oletteko te ottaneet itsellenne ateismi aiheisia tatuointeja?
https://mytattookit.com/p/atheist-tattoo-meaning/
Myös osana ateistista kulttuuria on tatuointikuvien ottaminen ateistisesta aihepiiristä. Oletteko te ottaneet itsellenne ateismi aiheisia tatuointeja?
https://mytattookit.com/p/atheist-tattoo-meaning/
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ateismi ei ota kantaa tatuointeihin. Avasin linkkisi kädet täristen ja pää märkänä jännityksestä, josko se olisi ateistinen sivusto, mutta pettymys oli valtava. Se olikin tatuointisivusto eli osoittaa juuri sen, mitä sanoin. Ateismi ei tosiaankaan ota kantaa tatuointeihin.
Ällöttävää touhua...eikö se riitä kun kehoa pestään
Riittää!
Monilla tuntemillani ateisteilla on tatuointeja, mutta en ole tarkastellut tarkemmin, mitä ne esittävät.
Tatuoinnit kuuluvat kiinteänä osana ateismiin samoin kuin rikollisuus ja huumeet.
Sinä et tunne yhtään ateistia. Jos tuntisit, et laukoisi noin typeriä kommentteja. Olen minäkin lukenut lehdistä murhamiehistä, jotka ovat kääntyneet uskoon. Ja Jumala on antanut KAIKKI pahat teot anteeksi. Voiko kuvottavampaa olla? Viis murhatusta ja hänen omaisistaan, kunhan murhamies vain alkaa ynistä rukouksia, niin hänellä on kaikki hyvin.
Ja pedofilia kuuluu olennaisena osana uskontoihin.
https://en.wikipedia.org/wiki/David_Thorstad
David Thorstad puolusti pedofiliaa, koska se on osa homojen kulttuuria. Hän oli vannoutunut ateisti, niin kuin monet muutkin pedofilit ovat.
Yksi homouteen johtava syy on se, että poikalapsi on tullut jonkun miehen tai häntä vanhemman nuorukaisen hyväksikäyttämäksi homoseksuaalisella tavalla. Antiikin ajan Kreikassa ja Rooman valtakunnan aikana homoseksuaalinen suhde alaikäisen pojan kanssa oli ihan normaalia etenkin ylimystön ja älymystön joukossa.
NAMBLA on järjestö, joka pyrkii laillistamaan pienten poikien ja heitä vanhemman aikuisen miehen välistä suhdetta, samaan tapaan kuin oli antiikin Kreikan-Rooman kulttuureissa, niin että vanhempi mies kasvattaa nuorukaisen, ja näillä on vapaaehtoisuuteen perustuva seksisuhde.
Tässä skenaariossa isä antaa oman poikansa tätä vanhemmalle miehelle kasvatettavaksi ja seksisuhteeseen. (onko se silloin vapaaehtoista? oliko se vapaaehtoista Kreikan ja Rooman kulttuureissa antiikin aikana?) !!!
https://fi.wikipedia.org/wiki/NAMBLA
David Thorstad oli järjestön perustajia, tunnettu homo ja ateisti. En liene kovin väärässä, kun arvelen muidenkin jäsenten olevan ateisteja? :)
Miksi ateistit tuomitsevat "veljiensä" hyvät tavat, moraalin ja oikeustajun? Mikä oikeus teillä on siihen? Pedofilia on ihan normaalia evoluution tulosta vai eikö muka ole?
René Guyon on NAMBLAn ja muiden ateistien, deistien ja agnostikkojen pedofiilien oppi-isä. Hän piti ikävuotta kahdeksan liian myöhäisenä alkaa seksin harjoittaminen, ja hänen dogmejaan on käytetty puolustettaessa vanhempien miesten oikeutta orjuuttaa pieni poika seksisuhteeseen kanssaan. (s.112)
The World According to NAMBLA: Accounting for Deviance MARY DEYOUNG Grand Valley State University Social Thought and Public Affairs
https://scholarworks.wmich.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1885&context=jssw&httpsredir=1&referer=
Vuonna 2006 Australiassa tehdyn tutkimuksen mukaan ateistit ovat yliedustettuja seksirikoksista tuomittujen joukossa.
<<This Australian study examined associations between self-reported religious affiliations and official offense histories for 111 imprisoned adult male sex offenders.
...
The 45 sex offenders who reported a low level of religious affiliation as a child and adult ("atheists") composed the highest percentage of offenders with a nonsexual offending history; however, regardless of patterns of religious affiliation, all of the sex offenders had histories of nonsexual offense convictions.>>
Tässä sanotaan selvästi, että seksirikoksista tuomittuja miehiä oli yhteensä 111 ja heistä 45 oli ateisteja. Se tekee 40,5 %, ja kun samaan aikaan väestöstä vain 25% oli ateisteja, niin olivat ateistit reilusti yliedustettuja seksirikosten tekijöiden ja niistä tuomittujen joukossa. :)
https://www.ojp.gov/ncjrs/virtual-library/abstracts/religious-affiliations-among-adult-sexual-offenders
Tutkimus on vuodelta 2006. Vuonna 2016 uskonnottomia oli Wikipedian mukaan Australiassa 30,1 %. Tämä pitää sisällään kaikki uskonnottomat, joista arvatenkin deistit eli Korkeampaan voimaan uskovat muodostavat valtaosan, joten ateisteja lienee vain muutama prosentti koko väestöstä, mutta seksirikoksista tuomittujen joukossa heitä on siis lähes puolet kaikista.
https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Australia
Vuonna 2006 Wikipedian mukaan uskonnottomia oli vain 18,7 %, ja lisäksi 11,9 % ei maininnut uskontokuntaansa. Vuonna 2004 vain 25 % tunnusti, että ei usko mihinkään jumaliin. Ateistien osuus on ollut siis noin neljännes koko väestöstä siihen aikaan, kun tutkimus on tehty (2006), mutta seksirikoksista tuomittuja oli 40,5 % eli ateistit olivat reilusti yliedustettuja tässä tilastossa tutkimuksen mukaan.
https://en.wikipedia.org/wiki/Irreligion_in_Australia
On ateisteja, joiden mielestä ei ole mitään (absoluuttista) oikeaa tai väärää, hyvää tai pahaa: ihmisten käsitykset moraalista ja etiikasta vaihtelevat aikojen saatossa eri kansoissa ja universaalisti. Niinpä nämä ateistit eivät tuomitse sinällään esimerkiksi pedofiliaa "pahana" asiana, ja pitävät sitä siten kulttuurisidonnaisena (joten sitä ei pitäisi tuomita, jos yhteiskunta sallisi sen, ja pitäisi sitä jopa hyveenä).
https://www.algemeiner.com/2011/08/29/a-plea-to-atheists-pedophilia-is-next-on-the-slippery-slope-let-us-turn-back-before-it-is-too-late/
Tässä artikkelissa mainitaan näin ajattelevista ateisteista professori Peter Singer ja emeritusprofessori Joel Marks. Ei ihme, jos ateisti ajattelee näin, sillä heidän mielestään ihminen on vain lajikehityksen tuloksena syntynyt eläin, jonka kaikenlainen toiminta on yhtä "luonnollista" ja hyväksyttävissä kulloisenakin aikana kuin "serkkujemme" ihmisapinoiden tavat. Niinpä esimerkiksi Bonobojen tapaa harjoittaa seksiä kaikkien kanssa voitaisiin pitää täysin hyväksyttynä ja normaalina, jos yhteiskunnan arvot ja yleinen moraalikäsitys muuttuisi siihen suuntaan.
https://hikinginthelight.us/pedophilia-and-atheism/
Kaikenlaisia höpöttäjiä taas liikkeellä...
Minä taidan olla aika surkea ateisti, kun minulle ei ole yhtään tatuointia, en ole koskaan tehnyt rikosta enkä ole koskaan käyttänyt huumeitakaan...
Tatuoinnit, rikokset tai huumeet eivät tietenkään liity mitenkään ateismiin.
Itselleni on vieras ajatus ateistisen aihepiirin kuva? Tuossa linkissä tuntui olevan selvennyksenä joku antiuskonto kuva tai tieteellinen kuva. Itse en yhdistä niitä ateistisuuteen.
Itselleni ateistinen tatuointi olisi olla ilman tatuointia aiheesta.
helinä keiju 🤣🤣🤣
Aivan hirveää ihon sotkemista..saatanan voima kukoistaa!
mitä tatuointeja arhinmäellä on ?
Järjetöntä touhua!
Tatuoinnit estää normaalia hikoilua
Hikoilee värit pois
Järkyttävä muoti!
Kuinka monella ateistilla on tatuointiteksti, Jumalaa ei ole?