Moni ei tätä tiedä mutta hyvä kun tulee tämäkin julki, en ole omistanut koskaan BMV, tä enkä tule koskaan omistamaankaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009809373.html
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009809373.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Entäs EMW?
Enpä usko että voisitkaan omistaa BMV-merkkistä autoa, koska sellaista ei ole olemassakaan.
https://www.bmw.fi/fi/mallisto.html
Mallisto.
Vilkut rikki jo uutena.
Kieltämättä ihan uutta tietoa, mutta ei yllätä.
49% BMW:n omistukseta on entisten Natsi-sukujen hallussa.
Baijerissa säännöllisesti työni takia käyvänä.
Voin sanoa, että natsien sympatisointi ei ole alueelta ihan täysin kadonnut.
BMW 520i :hin olen ollut ylen tyytyväinen, vaikka on jo liki 20 v. vanha ja 262 tkm.. jämäkkä ja luotettava menopeli. Paljon käytetty alumiinia rungossa.
Osia saa edullisesti monesta paikasta.
Paras lyhennevitsi , jonka olen kuullut:
Bring Mehr Werkzeuge! (tuokaa lisää työkaluja!) HHAHAHAHAA
Lasten tautina vilkut rikki.
Voihan sen noinkin sanoa vaikka yleisin lienee tuo "BaijerilainenMulkunWenytin".
ei oo ollu vilkkujen kanssa ongelmia.
Esson baarissako isoilta pojilta kuulit?
Vasemmisto ja nuoret naiset ovat koko ajan olleet oikeassa: natseja on kaikkialla, niitä vilisee nurkissa!
Koskaan ei tiedä, missä voi natsismiin törmätä.
En tiedä. Vessassa voi niitä olla ja vaikka missä, rehupöntössä.
Kuussa nyt ainakin on niitä.
Ei taida olla maailmassa silti parempaa moottoria vielä keksitty kuin Bemarin suorat kuutoset.
Onhan niitä kai hyviä muitakin Mersulla, Toyotalla, Nissanilla, Chevroletilla Volvolla näin muutamia tulee heti mieleen.
Volvoon en koskisi ikinä, tukemalla kiinantuotteita auttaa venäjää sotimaan.
Hah!
Itselläni ollut nyt vuoden BMW 530e XDrive ja ei parempaa autoa ole tehtykään!
Hyvä auto! Samaa olen harkinnut lähiviikkoina itsekin ostavani. Etenkin tuo Xdrive neliveto ja nelipyöräohjaus kiinnostaa. https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/koeajo-bmw-530e-ja-toinen-kerta-kolmesta/
Aika peto tehoiltaan tuo 530e.
Sähkömoottorin ja bensamoottorin yhteisteho 252hv. 😎
Paitti että sähkömoottorit on aivan kuraa ja moottoritkin taitaa olla jotain apumoottoreita.
Normi BMW 2.0 litrainen 184 hv bensamoottori. Sama löytyy myös hivenen pienemmästä 320i versiosta.
Kaikilla Saksan suuryrityksillä ja mahtisuvuilla oli lusikkanssa sopassa unohtamatta silloisten vapaiden maiden erät suuryritykset,,,
Esim. Oliko Ruotsi Saksan tärkeimpiä liittolaisia?
Terästuotteet kulkivat koko ajan Ruotsista Saksaan ja Wallenbergin suvun tehtaat maassa olivat toiminnassa koko ajan, suvun omistuksessa.
Kuski ne vilkut kytkee samaten ajonopeuden jos ei ole Ritäri Ässän Pontiac firebird
Normisti näin mutta maailmalla on jo robottitakseja joissa ei ole kuljettajaa käytössä, valvomo puuttuu tilanteeseen vain ongelma tilanteissa.
Ladan synkkä historia???!!? Missä!!!
ja bemarikuskien ajotyyli on kammottava.
Audikuskien törttöilyt ovat legendaarisia!
Kaikki muistavat Audimiehen!
On aika uskomatonta, että pintaan nostetaan natsi-Saksan teollisuudesta vain yksi osa, eikä koko monopolifirmaI.G Farbenia. Goebbelsin juutalainen vaimo Magda oli jo ennen toista maailmansotaa perustamassa juutalaisille omaa valtiota ja itse Goebbels oli maineikkaiten juutalaistennkouluttama. Ja koko holokausti oli sionistien operaatio Israelin valtion synnystämistä varten. Yksi automerkki koko todellisuudessa on kuin hyttysen psska Itämeressä.
Sekä Euroopan unionin synnyttäminen Israelin rahoittamiseksi. Sinun ja minun rahoilla. Holokaustilla hankittu ja ihan itse juutalaisten tekemänä. Ei mikään salaisuus enää, kun salausaika päättyi.
BMV, onko jokin vanha vai täysin uusi merkki?