Evankeliumi jotenkin oksettaa minua

"Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että..."

Evankeliumi kuvottaa minua. Siinä ei ole mitään järkeä. Evankeelisetkin ovat ällöttäviä. Miten ihminen voi olla niin bimbo, että pitää totena evankeliumin?
11169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Liikaa on vapautettu avohoitoon!

Äänestä

Ja jumalaisen rakkauden tunnusmerkkinä Risti, jolla rääkättiin ihmisiä hengiltä. No, kyse onkin sokeasta uskosta, ei järjen käytöstä.

Äänestä

tyhmällä on vain vähän menestymisen mahdollisuuksia , uskonto on yksi niistä 🤣

Äänestä

Maailmassa on 2.4 miljardia bimboa sinun mukaasi.

Varma Tieto

Äänestä
  • Väitän, ettei suurin osa ole edes pohtinut asiaa. On vain muiden mukana joukon jatkona.

    Äänestä

  • Nimeltään kristittyjä eli jonkun kristillisen yhteisön jäseniä on 2,4 miljardia tai jotakin sitä luokkaa, mutta näistä evankeliumin totena pitäviä on vain osa. Monet ovat kirkon jäseniä, vaikka eivät uskoisi lainkaan Jumalaan ja Jeesukseen (ovat siis ateisteja), ja monet uskovat omalla tavallaan johonkin korkeampaan voimaan, mutta eivät evankeliumia.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Nimeltään kristittyjä eli jonkun kristillisen yhteisön jäseniä on 2,4 miljardia tai jotakin sitä luokkaa, mutta näistä evankeliumin totena pitäviä on vain osa. Monet ovat kirkon jäseniä, vaikka eivät uskoisi lainkaan Jumalaan ja Jeesukseen (ovat siis ateisteja), ja monet uskovat omalla tavallaan johonkin korkeampaan voimaan, mutta eivät evankeliumia.

    Soopaa!

    Äänestä

  • Varma tieto päästelee ihan oikeasti varmaa soopaa!

    Äänestä

Oikeasti se menee:
Sillä niin on jumala maailmaa rahastanut.....

Äänestä

On tutkittu:
Kuinka paljon ateisti nainen mässyttää mahaansa huulipunaa elämänsä aikana

Äänestä

Sillä niin on pyhä yrjö maailmaa yrjönnyt, että yrjö tulee!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että..."

Evankeliumi kuvottaa minua. Siinä ei ole mitään järkeä. Evankeelisetkin ovat ällöttäviä. Miten ihminen voi olla niin bimbo, että pitää totena evankeliumin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu