Nyt leikataan harmaan talouden torjuntatoimista. Eli käytännössä annetaan lupa kiertää veroja.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/800fc9b6-be46-458f-9329-06d593f36177
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/800fc9b6-be46-458f-9329-06d593f36177
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos vaalitulos ei kelpaa, voit muuttaa ihannevaltioosi Pohjois-Koreaan.
😄😄😄😄😄
Muutama ihan itse porvari.
Ilon päivä kun sinut raiskataan.
😄😄😄😄😄
Ihan hyvä juttu. Vaikka en ole ikinä kärähtämistä pelännytkään niin aina parempi.
Öyh öyh öyh öyh öyh...
Heh heh. Tänäkin vuonna monta monta tonnia.....
Persuporvarit ovat tunnetusti veronmaksuhaluttomia.
Tuota se hillotolppa teettää.
Vastuullinen hallitus pyrkii vähentämään velkaa eikä kasvattamaan sitä sen ymmärtää jokainen muut köyhien kyykytys on kohtuutonta?🤔🤨🙄
Tämä hallitus vain on sellainen, että velkaa otetaan vähintään se, mitä aiemminkin, mutta tämän hallituksen tekemänä se on säästöä. Säästö alkaa näkyä sitten joskus seuraavan tai sitä seuraavan hallituksen aikana. Uskokaa vain, keisarilla ON vaatteet.
Jep.
No niin..... ei ihmetytä yhtään. Talousrikollisten edunajajia ovat kokoomus ja persut.
Valtiontaloutta tällä ei tasapainoteta, sillä tosiasia on että jokainen euro joka laitetaan harmaan talouden torjuntaan maksaa itsensä takaisin ja jopa moninkertaisesti.
Mutta niinhän se on että vain roistoilla on syytä pelätä viranomaisia, ja kokoomuslaiset ja persut pelkäävät....
viranomaisia syytä jokaisen pelätä
hallitukselta puutuu kokonais kuva ,jota ei onnistettu luomaan hallitus neuvotteluissa,nyt toimet menevät haku ammunaksi ilman kokonaiskuvaa,