Tietääkö joku miten windows:sin kuvankaappaustyökalun kuviin saa kursorin mukaan? Olisi kätevä.
kuvankaappaustyökaluun kursori mukaan
9
381
Vastaukset
- Anonyymi
Vaihda jo käyttis toimivaan! :)
- Anonyymi
Se on hyvä neuvvo!
- Anonyymi
eli siis et tiedä vastausta kysymykseen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on hyvä neuvvo!
neuvvo kirjoitetaan muuten yhdellä veellä.
- Anonyymi
Millä käyttiksellä toimii suoraan?
- Anonyymi
Jaa-a, suurin osa taitaa haluta kursorin pois, joten ennen kuvan kaappausta hiirikursori sammutetaan kuvan oton ajaksi. Mutta voit sen toki itse editoida kuvaan mukaan jos haluat. Eli nykyään käytetään kursorina usein graafista elementtiä hw-kursorin asemasta, joka ei näy frame bufferissa itse asiassa lainkaan vaan luodaan kuvaa piirrettäessä ruudulle paikkatiedosta.
- Anonyymi
Oletuksena kuvankaappaustyökalussa ei tule hiirikursoria mukaan
- Anonyymi
Minulla on input box mukana eräällä sivulla mistä otan kuvakaappauksia. Boxissa on vilkkuva kursori ja voin siis valita otanko kuvan silloin kun kursori näkyy vaiko zilloin kun se ei näy.
Kätevää 😄 eiks oo?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961619
- 741424
- 501347
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041238- 541233
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9965- 36827
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41735