Mitä idiootteja ja tolloja

Kyllä näkyy kahden idiootin ja tollon kädenjälki hallituksessa. Sen työllisyyspolitiikassa ja talouspolitiikassa. Kyllä on idiootteja ja tolloja nämä orpo ja purra.
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

He eivät ole ehtineet tekemään vielä mitään po. asioille. Vielä mennään tovi edellisen hallituksen käsien jäljillä.

Äänestä

Soot erehtynyt. Nyt nautitaan Marinin jauhoista ja nykyhallituksen tulokset näkyvät vasta myöhemmin.
Marinin hallituksen talousosaamisen suojaverhoksi tulivat ensin korona ja sen jälkeen toveri Putin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä näkyy kahden idiootin ja tollon kädenjälki hallituksessa. Sen työllisyyspolitiikassa ja talouspolitiikassa. Kyllä on idiootteja ja tolloja nämä orpo ja purra.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu