Perintö on pelastukseni!!!

Anonyymi-ap

Onneksi sain kunnon perinnön juuri, kun Suomen talous sakkaa kunnolla!

Tulikin oikein repinällä rahaa, kun eno jätti hirmumassit.

Kohta muutan ulkomaille rahojeni kanssa ja iloitsen elämästäni täysillä.

En muuta Suomi-persläpeen takaisin ikinä!!! HAHHAAAA!! OLEN VAPAA, RIKAS ja ONNELLINEN!

KIPPIS SILLE JA KULAUS!

9

194

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä narraa. Et sä mitään ole saanut. Siellä sun Hekan kämpässä nousee kohta vuokrakin pilviin.

      • Anonyymi

        Yli 1,3 milliä tuli. Nettona. Kyllä sillä sen 15 vuotta rypee kohtuullisesti.
        Ikää 46v ja tuskin paljoa yli 60 viitsin elää.

        JALAVEI-JALAVEI!!


    • Anonyymi

      Mulla on perintösaatavia joitakin kymppitonneja. Kuolinpesään kuuluu kuitenkin eräs kusipää jolla olisi myös saatavia jokunen kymppitonni.

      Kymmenen vuotta on rahat olleet pankissa eikä pesää ole jaettu. Eikä jaeta. Tein kusipäälle selväksi mitä tapahtuu jos hän vaatii pesää jaettavaksi. Uskoi mitä sanoin eikä ole vaatinut.

      Itse en niitä euroja tarvi mutta toivon että se kusipää joutuisisi näiden aikojen takia rahapulaan. Miettii sitten niitä rahoja ja kusipäätekojaan. Mutta tokkopa uskaltaa lähteä vaatimaan pesänjakoa.

      Siellä ne eurot ovat ja inflaatio syö. Kun rahat aikanaan jaetaan, ei niiden arvo ole kuin jokunen tonni.

      Tietysti edellyttäen etten delta ennen aikojani. Sitä ei kukaan tiedä.

    • Anonyymi

      Itse sain perinnöllä täällä Ahvenanmaalla maksettua huvilan josta oli velkaa vain 650 000€ ,on kyllä kiva aamuisin herätä ilman stressiä ja velkoja ja kun rahaa on reilusti niin mikä ihanampaa.

    • Anonyymi

      -perinnöksi sekudageenit ja sata metriä etumatkaa

    • Anonyymi

      Mulla perintö meni riidaks. Kun juttu oli ohi niin huomasin saaneeni Herulista huoneen täydenpalvelun tiilitalosta. Merinäköala ainoa vaa, et se fönari on korkealla katonrajassa. Siin on varmuudeks duunattu sellaset pystytolpat, et ei pääse putoo eikä työntää päätä ulos, pitskuki on ympäröity tiiliaidalla.

    • Anonyymi

      Kyllä sen muutamassa vuodessa kuitenkin ryyppäät. Mitähän sinä kielitaidoton siellä ulkomailla muutakaan teet. Voit löytää muutaman suomalaisen ns kaverin keventämään urakkaasi.

    • Anonyymi

      Älä valehtele.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      42
      7362
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3662
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      46
      3544
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3288
    5. 51
      2974
    6. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      51
      2812
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2799
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2464
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      185
      1820
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1541
    Aihe