Onneksi sain kunnon perinnön juuri, kun Suomen talous sakkaa kunnolla!
Tulikin oikein repinällä rahaa, kun eno jätti hirmumassit.
Kohta muutan ulkomaille rahojeni kanssa ja iloitsen elämästäni täysillä.
En muuta Suomi-persläpeen takaisin ikinä!!! HAHHAAAA!! OLEN VAPAA, RIKAS ja ONNELLINEN!
KIPPIS SILLE JA KULAUS!
Perintö on pelastukseni!!!
9
198
Vastaukset
- Anonyymi
Älä narraa. Et sä mitään ole saanut. Siellä sun Hekan kämpässä nousee kohta vuokrakin pilviin.
- Anonyymi
Yli 1,3 milliä tuli. Nettona. Kyllä sillä sen 15 vuotta rypee kohtuullisesti.
Ikää 46v ja tuskin paljoa yli 60 viitsin elää.
JALAVEI-JALAVEI!!
- Anonyymi
Mulla on perintösaatavia joitakin kymppitonneja. Kuolinpesään kuuluu kuitenkin eräs kusipää jolla olisi myös saatavia jokunen kymppitonni.
Kymmenen vuotta on rahat olleet pankissa eikä pesää ole jaettu. Eikä jaeta. Tein kusipäälle selväksi mitä tapahtuu jos hän vaatii pesää jaettavaksi. Uskoi mitä sanoin eikä ole vaatinut.
Itse en niitä euroja tarvi mutta toivon että se kusipää joutuisisi näiden aikojen takia rahapulaan. Miettii sitten niitä rahoja ja kusipäätekojaan. Mutta tokkopa uskaltaa lähteä vaatimaan pesänjakoa.
Siellä ne eurot ovat ja inflaatio syö. Kun rahat aikanaan jaetaan, ei niiden arvo ole kuin jokunen tonni.
Tietysti edellyttäen etten delta ennen aikojani. Sitä ei kukaan tiedä. - Anonyymi
Itse sain perinnöllä täällä Ahvenanmaalla maksettua huvilan josta oli velkaa vain 650 000€ ,on kyllä kiva aamuisin herätä ilman stressiä ja velkoja ja kun rahaa on reilusti niin mikä ihanampaa.
- Anonyymi
-perinnöksi sekudageenit ja sata metriä etumatkaa
- Anonyymi
Mulla perintö meni riidaks. Kun juttu oli ohi niin huomasin saaneeni Herulista huoneen täydenpalvelun tiilitalosta. Merinäköala ainoa vaa, et se fönari on korkealla katonrajassa. Siin on varmuudeks duunattu sellaset pystytolpat, et ei pääse putoo eikä työntää päätä ulos, pitskuki on ympäröity tiiliaidalla.
- Anonyymi
Kyllä sen muutamassa vuodessa kuitenkin ryyppäät. Mitähän sinä kielitaidoton siellä ulkomailla muutakaan teet. Voit löytää muutaman suomalaisen ns kaverin keventämään urakkaasi.
- Anonyymi
Älä valehtele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544706
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1684265- 673882
- 1263855
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493671Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793498- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450