Olette vain uutispimennossa, sillä sensuurilla estetään tiedon leviäminen.
EU sisällä estetään tiedonkulku, jotta saisivat ajettua ikävät suunnitelmansa läpi.
EU sisällä estetään tiedonkulku, jotta saisivat ajettua ikävät suunnitelmansa läpi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Toivottavasti ja pian! Loppuu vero- ja velkahlvetti perä-hönölän loputon rahankaat sinne etelä paljon rikkaampien, väestörikkaiden maiden hyväksi milloin minkäkin keinosyyn varjolla.
Liian paljon vahinkoa on ehditty tehdä että EU:n loppumisen jälkeen voitaisiin palata "normaaliin" noin vain.
Suomi on ajettu kohti syvenevää lamaa muun Euroopan mukana ja välit on poikki Venäjän kanssa jotta kaupaa siihen suuntaan voitaisiin aloittaa.
Paljon työtä olisi tehtävä että edes jotain saataisiin korjattua mutta ilman nykyisen ilmapiirin muutosta sellaisen yrityskin olisi mahdotonta.
Siksi kannattaakin muttaa venäjälle täältä kurjuudesta siellä on mukavempi ilmapiiri teille.
EU/Eurosta irti, Brittein tapaan, sitten osaksi Brics-maita ja suhteiden palauttamista Venäjän kanssa, johan alkaa talous taas nousta. Kaikki turhakkeet myös maasta ulos, kuten ajettiin Saksalaisetkin toisessa maailmansodassa.
Näin on unkari on heivattu ulos eu:sta tekivät tilaa ukrainalle ja putin saa pitää unkarin.
Totta kai. Tämä on osa normaalia kehitystä.
Tosin vieläkin lähempänä on Venäjän romahtaminen, mikä r...än trollia erityisesti kiukuttaa.
"R...än trolli" on kuviitteellinen mörkö, jota vastaan palstan "älyköt" taistelee.
Kerrotko aloittaja mistä sait tietosi, kun muut on pimennossa?
Voi lasta.:( EU:ssa ei tapahdu mitään, mistä jäsenvaltiot eivät ole olleet YHDESSÄ päättämässä.:D:D:D
Juu, toden totta, "yhdessä" päättämässä...
"Vie sinä, minä vikisen."
EU ikuinen valtakunta
Totta puhut!
Valitettavasti syy ja seuraus miten oikein päädyttiin tähän pisteeseen on pikkuisen monimutkaisempi selittää. Käsittelen sitä kuitenkin tässä viestiketjussa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17991861/miksi-tama-sote#comment-122819420