Venäjän puolustuslinjat heikompia kuin luultiin?

Paikka paikoin eivät ole vaivautuneet rakentamaan juuri mitään esteitä.Myös äijät
loppumassa,ja pakenemassa.
4130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sortuu ja pakenevat musikat Asovan meren rantaan.

Äänestä

Venäjällä kaikki on ryssitty, ei toivoa paremmasta.

Äänestä

Venäläisillä on surkea johto, surkea moraali ja motivaatio ja paljon taistelemisesta kieltäytyneitä sekä karanneita ja antautuneita. Ukrainalaisten tehokkaan tulituksen vuoksi myös pulaa ammuksista ja kalustosta, kun sitä on koko ajan tuhoutunut enemmän kuin kykenevät täydentämään.

Äänestä

Mikis Ukraina ei ole sitten näistä paikka paikoin paikoista mennyt läpi, kohta 3kk nysvätty ja ukkoja kaatunut kuin heinää?

Taisi olla vaan aloittajan päiväuni ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paikka paikoin eivät ole vaivautuneet rakentamaan juuri mitään esteitä.Myös äijät
loppumassa,ja pakenemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu