Ruotsissa eri säännöt parralle

Ruotsissa on eri säännöt parralle miehille. Näin juuri kuvan, jossa ruotsalainen mies pitää puheen lavslta. Hiukset olivat lyhyet, mutta hänellä oli parta.
2275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Periaatteessa myös täällä sama sääntö, mutta käytänmössä ei.

Äänestä

Juu. Ruotsissa noin, mutta toisaalta siellä nenä-, pers- ja kikkelinkarvat täytyy olla raakattu huolellisesti pois. Ja kyseiset paikat vielä sivellä myrrrhalla ja kurkkusuolalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ruotsissa on eri säännöt parralle miehille. Näin juuri kuvan, jossa ruotsalainen mies pitää puheen lavslta. Hiukset olivat lyhyet, mutta hänellä oli parta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu