Pääsevätkö Torrea piinaavat uskovaiset taivaaseen?
Jeesus:
Ken miekkaan tarttuu se miekkaan hukkuu. (Helvettiin)
Pääsevätkö tämän edessä vaikenijat ja osallistujat helvettiin?
Aktivistit ja passiiviset synnin omat ikuiseen tuleen.
Käykö armosta se että ovat teinipoikia tai epäkypsiä (Persut) miesoletettu miehiä?
Jeesus:
Ken miekkaan tarttuu se miekkaan hukkuu. (Helvettiin)
Pääsevätkö tämän edessä vaikenijat ja osallistujat helvettiin?
Aktivistit ja passiiviset synnin omat ikuiseen tuleen.
Käykö armosta se että ovat teinipoikia tai epäkypsiä (Persut) miesoletettu miehiä?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mikä logiikka aloituksessasi on?
Poikalasten keskustelut sopis sulle paremmin.
Et tajua.
Taktinen poisto tässä kohdin.
Torren pahin kiusaaja on aina sanonut olevansa ateisti.
Moni on siihen ala-arvoiseen kirjoitteluun puuttunut ja useampia kertoja.
Helvettiin Jeesuksen luokkaajat
Ilman muuta niin riitainen porukka Taivaaseen pääsee, tosin Kaikkivaltias joutunee Luomaan jokaiselle oman taivaan kun eivät keskenään pääse uskostaan yksimielisyyteen.
Purify by "Helvetin esikartano"
Niin, koko syntivaltakunnassahan ei edes ole taivasta, ja koko taivasten valtakunnassa taas ei ole syntiä ollenkaan.
Ikiliikkuja valvoo.
Ja mitä taas ARMOON tulee, kuten nimikin sanoo, niin kyse on siitä, että armosta sitten pääsee juutalaisen lupaamista tulen liekeistä (1.Kor.3:13) pois syntien valtakunnan opilla - aivan kuin presidenttikin armahtaa elinkautisvangin - jos se teurastettuna, kirottuna ja syötynä uhrina itsensä puolesta palvoma tosi Jumala Jeesuksen nimeen tulee pelastamaan.
Ja se on se 'yksin uskosta, yksin armosta'.
Toistogenu.
Tuo Torren kiusaaminen on outoa. En oikein tajua tuota kuviota. Keitä nuo Torren ja Kuution kiusaajat ovat? Eivät ole ainakaan uskovaisia. Eivät aitoja, eivätkä epäaitoja. Joku tosi outo, kaapista huuteleva pervojen joukko.
Ja mitä Torren asiat heille kuuluvat? "Oman Herransa edessä hän seisoo tai kaatuu." Tai Kuution paino-ongelmat. Paino-ongelma viittaa tosi raskaisiin henkisiin traumoihin.
Olen ilmoittanut näistä kiusaajista ylläpidolle, mutta yp:tä ei homoihin kohdistettu rasistinen kiusanteko näytä heilauttavan. En itse ole setalainen, enkä hyväksy heikäläisten touhuja noin yleensä, mutta suhtaudun ihmisiin yksilöinä ja pidän Torresta. Hänellä on kyllä uskonasioista varsin kummia käsityksiä. Mistä lie lestadiolaisilta käsityksensä saanut.
Yp kyllä hyvin kärkkäästi on poistamassa monia muita, "vääränlaisia" mielipiteitä, joten ei kannata väittää, etteikö yp näillä foorumeilla muka olisi läsnä.
Aika samoja ajatuksia ja olen myös ilmoittanut ylläpitoon asiattomuuksia, mutta tosiaan, asiallisia kommentteja poistetaan, mutta herjaavat saavat tilaa, joka on outoa ?
Torre itse myös osaa tahallaan ärsyttää ja kokee asiakseen pilkata uskovia yleisesti.
Asiattomuudet kannattaisi jättää huomiotta ja ainoastaan ilmoittaa ylläpioon, eikä lähteä eipäs juupas jankutuksiin, jotka täyttävät ja sotkevat joskus hyviäkin keskusteluja...
pääsevät torremolinokseen