Vasenkätiset haittaavat meidän normaaleiden elämää

Nyt on näemmä päästetty jostain syystä vasenkätinen jopa suunnitteluosastolle.

Ostin nimittäin "Kotimaista" merkkistä emmentaljuustoa paketin, ja sen aukaiseminen oli yhtä tuskaa.

Kun normaalisti paketin aukaisukulma on vasemmassa alakulmassa, niin tuossa se onkin oikeassa alakulmassa. Yritä se nyt saada ilman akrobatiaa auki.

Jääpähän tästä edespäin kyseinen tuote hyllyyn.
17250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Onneksi Flandersin vasenkätisten kauppa meni konkkaan!

Äänestä

VASSARIT ON SUOMEN SYÖPÄ !!!

Äänestä
  • Kyllä se ihan hyvin riittää tavallisilla kirjaimilla kirjoittaa, sinä luulet että sinun mielipiteelläsi on niin suuri vaikutus että aina kirjoittelet isoilla kirjaimilla . Naurettavan lapsellinen tyyppi

    Äänestä

  • Ei tuossa mitään uutta.

    Äänestä

Hih.

Äänestä

vasenkätisille pitää saada oikeuksia ja tasarvoa. vasen ja oikea pitää poistaa ja korvata termeillä sivulle ja eiku toiselle. tai kädet poistaa vaihtoehtona

Äänestä

Jännä juttu , vasenkätisenä painan hiiren ykkösenä vasemmanpuoleista painiketta kuin oikeakätinen oikealla puolella konetta.........

Äänestä
  • Teille suosittelen lobotomiaa. Sillä on saatu moni ongelmista kärsinyt jollain tavalla yhteiskuntakelpoiseksi.

    Äänestä

  • Minun mieheni oli vasenkätinen ja opettaja oli lyönyt koulussa häntä sormille kun kuulemma tuhrasi paperin kun kirjoitti ja sanonut että koulussa kirjoitetaan oikealla kädellä .
    Hön oppi tekemään asioita oikealla kädellä mikä oli etu hänen työssään , mutta halusi aina kirjoittaa vasemmalla . Joten ei enää Onneki opettajat nykyaikan lyö sormille sellaisesta asiasta .

    Äänestä

Tuo kuulostaa yhtä suurelta ongelmalta kuin kahvimuki, jossa on korva väärällä puolella.

Äänestä
  • Eipä ole, koska kyseessä ei ole symmetrinen tilanne.

    Äänestä

Englannissa vasenkätisetkin pärjää, koska siellä hämmennetään auton vaihdekeppiä vasemmalla kädellä.

Äänestä
  • Ei nykyautoissa ole enää mitään vaihdekeppejä.

    Äänestä

Olen vasenkätinen, hiiri on oikealla puolen ja ammun myös oikealta puolelta.

Äänestä
  • Itse oikeakätinen ja ammun vasemmalta koska tarkempi silmä

    Äänestä

Hiiren painikkeet ovat ykköspainike tai kakkospainike. Aina menee oikein näin.

Äänestä

Mitä jos pyöräytät pakettia, jolloin avauskulma siirtyy.... Oikealle🤭

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt on näemmä päästetty jostain syystä vasenkätinen jopa suunnitteluosastolle.

Ostin nimittäin "Kotimaista" merkkistä emmentaljuustoa paketin, ja sen aukaiseminen oli yhtä tuskaa.

Kun normaalisti paketin aukaisukulma on vasemmassa alakulmassa, niin tuossa se onkin oikeassa alakulmassa. Yritä se nyt saada ilman akrobatiaa auki.

Jääpähän tästä edespäin kyseinen tuote hyllyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu