Tai Kiinasta, tai entisestä Neuvostoliitosta. Näissä maissa Ramattu ole kielletty kirja ja sen hallussapidosta sai vankeutta pitkästi. Venäjällä ei enää saa mutta P-koreassa ja Kiinassa kyllä. Saatikka sitten jos joku siteeraa kyseistä kirjaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/89029e8d-dfc3-4b54-bd27-3855ae4648fb
Ateismi valtaa eurooppaa ja eurooppa pimenee pimenemistään.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/89029e8d-dfc3-4b54-bd27-3855ae4648fb
Ateismi valtaa eurooppaa ja eurooppa pimenee pimenemistään.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Amerikkalaisten mielestä olemme viittä vaille kommunisti- venäläisiä.
Jokatapauksessa olemme aivan liian vassudemareiden ikeen alla.
Tappoverotettu kansa joka kuuluu Euroopan köyhimpään neljännekseen.
Leikkii rikasta ........
Kristitty maailman onnellisin kansa, pah?
Kannattaa mennä etelä-amerikkaan katsomaan kunnon kristillisyyttä ja onnellisuutta nykyään.
Näyttää olevan systeemi samassa jamassa kun aikana kun Jesse kävi Israelissa. Uus Jesse pitäis kuulemma olla se antikristus, mutta se ei voi tulla, ennenkun kristinusko on "siivottu" pois.
Se, että joku voi olla mitä hyvänsä, johtuu ruuan riittävyydestä. Ei tarvi ajatella, että tyypin toimet vaarantais puol kylää. Kun toimeentulo on hyvä, leviää myös kelvottomuus, koska kaikki voidaan ruokkia. Tämä rappeuttaa myös moraalia, koska myös lait säädetään ruuan riittävyyden mukaan.
Yhtälailla kysyn mikä on sivistysvaltio, josta porukat tulee koulusta ulos edelleen pää kivikaudella? He valitsevat eläinten periaatteella parinsa, eivätkä osaa etsiä rautaa.
Heitä joku metsään, ja sen työvälineet siellä on kivi ja kepit.
Vaikka uskonnoton olen itsekin, niin silti arvostan Suomen kristillisiä arvoja ja halveksuen katson näitä Räsäsen syyttelijöitä jotka ovat poikkeuksetta vihervassari ideologisteja joiden ainoa tavoite on tuhota sekä Suomi että eurooppa.
Taistelematta tuolle roskasakille ei periks pidä antaa.
Sanoisin jokaiselle valittajalle: nauttikaa elämästänne kun vielä ehditte ja kootkaa ne tarpeet, mitä tarvitsette, jos joudutte kotinne jättämään. Ajatelkaa tapauksia, että istutte tuntemattomien kanssa metsässä ja neuvottelette mitä tehdä ja mihin mennä.
Mikä tekee porukan jostain jäsenestä johtajan? Ketkä ja millä perusteella vaatisivat johtajutta? Kuka sanoo "mä en ainakaan..." ja miksi? Kuka ja millä perusteella on vihollinen? Tiesittekö, että sellaisia oli kivikaudellakin?
Mikä on ongelma, jos ihmiset mm. lisääntyvät kivikauden tai eläinten periaattein, jos teille on vakuutettu, että kivikausi on ohi, mutta teidän työvälineenne ovat kiveä ja puuta?