Henriksson kommentoi Ylellä Adlercreutzin puolison perheyrityksen Venäjän-kauppaa
Meillä on yrityksiä Suomessa, joilla on vaikeuksia päästä irti tekemistään sopimuksista, Rkp:n puheenjohtaja sanoi Ylelle.
Meillä on yrityksiä Suomessa, joilla on vaikeuksia päästä irti tekemistään sopimuksista, Rkp:n puheenjohtaja sanoi Ylelle.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mukavaa bisnestä ilman rasismia?
Miten joku akka voi olla noin pimeä.
Kerman kuorijat on sellaisia aina.
Tämähän iskee jo äidinkielenopettajienkin selkärankaan...
Jaha, eskaritätikin heräsi.
Tekaistuja ikuisuus sopimuksia ole olemassakaan . Valehtelu RKP.läisillä on näköjään laillista ?
Pelle puolueen omat ensin rasismia.
Eihän sitä lasketa jos parempi väki tekee vähän rahaa ryssien kanssa, on sitten matuille antaa kunnon disko ja muut harraste rahat. Eihän aateliset ja muu yläluokka ole koskaan ajatellut, "että pitääkö myös meidän noudattaa sääntöjä " ? Ei tietenkään tarvitse? Kyllä pitää järjestää luottamus äänestys ?
Tässä esimerkki RKP:n arvoista! Ne vaatimukset koskevatkin vain perussuomalaisia, ei heitä itseään eikä vihervasemmistoa! Kuinka tekopyhiä hurskastelijoita he ovatkaan!!
RKP:llä on muistinmenetys omasta rasistisesta historiastaan. Kyllä kansa muistaa.
Se on hyvä , töitä riittää suomalaisille
No Anna_Maja oli naurettava yhdessä haastatelussa, kertoi suurena uutisena hymyillen.
Me ollaan tänään vähän pidemmällä kun eilen, niinpä niin jotenkin tyhjää jorinaa, mutta kai siinä on Eevan kans riidelty.
Mutta alkaa sielläkin rivit rakoilemaan.
SUOMEN VENÄJÄ PAKOTTEET HÖPÖ HÖPÖÄ HANURISTA KEKSITTYJÄ PAKOTTEITA JA RAJAT VUOTAA VENÄLÄISET RAMPPAA MILLON MILLÄKIN SYYLLÄ VERUKKEELLA JA SUOMEN UMPILUU TOLLOT HALLITUS, PUOLUSTUSVOIMAT, RAJAVARTIOLAITOS EI USKALLA SULKEE YLITYS PAIKKOJA. KAUHEETA PELKO HYYTÄÄ JA PELOTTAA PÄÄTTÄJIÄ.
Pelleilyä edellisen hallituksen venäjä pakotteet.