Sateella kauppaan

Toisina hetkinä sataa. Jos suunnittelee elintarvikeliikematkaa on tämäkin tosiasia huomioitava. Perusruokaan voi kuulua skinka, leipä, ravintorasva jne. Jos näitä ei ole, on peruna ja pasta väliaikaruokakin vaikeampi kokonaisuus.
Jos on liikkeellä sateella voi kastua. Ja sitten vaatteet ovat suhteellisen pitkän ajan märät.
8239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niin, siinäpä päivänpolttavaa pohdintaa palstan nälkäkurkiaiselta, jonka aivokurkiainen toimii vajavaisesti.

Äänestä

SE mikä kostuu kuivuukin. Ei ole vielä syyssateita joten tarkenee märissäkin vaatteissa käyd kaupassa jos ei omaa sadepukua tai sateenvarjoa tai jotain nelipyöräistä ajoneuvoa. Kauppaan 600 metriä..ehkä. Rasvaa on sekä voin että oliiviöljyn muodossa.

Äänestä
  • Todella kiinnostavaa😮😮😮
    Vau😮😮😮
    Että SEKÄ voita ETTÄ öljyä😮😮😮

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Todella kiinnostavaa😮😮😮
    Vau😮😮😮
    Että SEKÄ voita ETTÄ öljyä😮😮😮

    Juurikin näin. Eikö olekin?Voi sanoo että voista makua ja öljystä terveyttä. Tervettä on kyllä kumpikin.

    Äänestä

Itseläni on vuoden aikojen mukaiset vaateet ja kengät .Joten säät ei estä ulkoiluani,eikä kaupassa käyntiäni milään tavoin.

1Äänestä

Vain miljonääreillä on rahaa kumisaappaisiin.

Äänestä

Ei ole pakko seisoa sateessa ylihinnoitetun cittarin pihalla.
Ajelee vain autolla prisman parkkihalliin ja kävelee sieltä kuivana liikkeeseen
tekemään niitä heräteostoksia. S-marketissakin on sama tilanne eli
torin alla olevasta parkkihallista on käytäväyhteys ostoskeskukseen, mistä
löytyvät S-marketin lisäksi muutkin liikkeet. Sade ei vaivaa yhtään.

Äänestä

Tässä olen monta kertaa viime aikoina polkenut sateella 10 km venesatamaan kalaan ja verkkoja nostamaan. On minulla saappaat ja sadetakki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toisina hetkinä sataa. Jos suunnittelee elintarvikeliikematkaa on tämäkin tosiasia huomioitava. Perusruokaan voi kuulua skinka, leipä, ravintorasva jne. Jos näitä ei ole, on peruna ja pasta väliaikaruokakin vaikeampi kokonaisuus.
Jos on liikkeellä sateella voi kastua. Ja sitten vaatteet ovat suhteellisen pitkän ajan märät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu