Mikkel Näkkäläjärvi on oikeistodemari

Ei mikään ihme, että kokoomuslaiset ryntäsivät puolustamaan Näkkäläjärveä kun hänen nuoruuden kissantappo nousi esille puolesihteerivalinnan jälkeen.

SDP ja Kokoomus selvästi valmistautuvat sinpunayhteistyöhön, heti sen jälkeen kun nykyinen hallitus saa tehtyä työmarkkina- ja sosiaaliturvauudistukset, joita olisi vaikea myydä demareiden kenttäväelle.
14334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kokkarit veivaavat hankalan PS:n hevon hemmettiin, heti kun ovat saaneet heiltä haluamansa eli työmarkkinauudistuksen ja sosiaaliturvauudistuksen. Maahanmuuton tiukennuksia ei koskaan tulla tekemään. Kokoomus haluaa halpatyövoimaa Suomeen.

Äänestä
  • SDP:n ilouutinen Sossuille, Rattijuoppo/eläinraakkääjä Puniiki-Lauman ohjaajaksi ja Se ohjaa suoraan Suohon koko SDP:n Punikki-Lauman !

    Jäkäti jäkäti jäää

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    SDP:n ilouutinen Sossuille, Rattijuoppo/eläinraakkääjä Puniiki-Lauman ohjaajaksi ja Se ohjaa suoraan Suohon koko SDP:n Punikki-Lauman !

    Jäkäti jäkäti jäää

    Saiko Näkkäl-Mikkel estettyä Kärkkäisen tavaratalon tulon Roihin? Hyvästi työpaikat.

    https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201805222200960172

    Äänestä

Kissojen kiduttaja tappajilla ei pitäisi olla ihmisarvoa

Äänestä

SDP sai kannatuksensa tekemällä vasemmistolaista politiikkaa. Nyt he siirtyvät oikealle eli kokoomuksen aisankannattajiksi.

Ehkä demarit kuvittelevat että he voivat natsijohtajansa avulla saada persukannattajia entiseen punikkipuolueeseen.

Äänestä

Ovatpas katkerat marinistinaiset katkeria.

Äänestä
  • Marinistit ja putinistit ovat palstan kantavia voimia.

    Äänestä

  • Tietenkin ovat jos vasemmistopuolueesta tehdään kokoomuksen apupuolue.

    Äänestä

HÄN ON KOMMUNISTI

Äänestä
  • No ei todellakaan ole. LIpposlainen oikestodemari on.

    Äänestä

Näkkäläjärvi edustaa ikivanhaa saamelaista sukua eli Suomen alkuperäisväestöä. On hyvä, että heilläkin on edustusta valtakunnan politiikassa, pitäisi olla enempi. RKP porukka on jatkuvasti esillä ja leikkii koko ajan kokoaan suurempaa.

Äänestä

Olihan muutama vuosi sitten kokoomus"nuori" kun tappoi kylmäverisesti maahanmuutajataustaisen eläkeläisnaisen.

Joten eiköhän oikeistodemari kissantappaja siihen hallitukseen hyvin sovi.

Äänestä

Nyt on KISSAN-RÄÄKKÄJÄ puoluesihteeri ja NATSI-BILE pääministeri.
KUVOTTAVA puolue SDP.
Marin PETTI äänestäjät.
Lipponen on VENÄJÄN talousagentti.
Tuomioja allekirjoitti MILJÄRDÖÖRI-OPTIOT.
Koivisto määräsi pankit voittamaan kaikki jutut Koiviston konklaavissa.
SDP on LÄPIMÄTÄ porvari puolue.

Äänestä

hooy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei mikään ihme, että kokoomuslaiset ryntäsivät puolustamaan Näkkäläjärveä kun hänen nuoruuden kissantappo nousi esille puolesihteerivalinnan jälkeen.

SDP ja Kokoomus selvästi valmistautuvat sinpunayhteistyöhön, heti sen jälkeen kun nykyinen hallitus saa tehtyä työmarkkina- ja sosiaaliturvauudistukset, joita olisi vaikea myydä demareiden kenttäväelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu