RKP:n ministerin kytkökset Venäjälle?

15226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Arvopohja?

Äänestä
  • Älkää luulko että aatelisherran vaimon bisneksiä tutkitaan , kyllä ruotsalais mafialla on sen verran valtaa mediaan, viikon kuluttua kukaan ei puhu rouvan venäjän bisneksistä mitään ?

    Äänestä

RPK:läiset tomaatinviljelijät eivät puhu paskaa. He kuulemma levittävät ulosteensa tomaattien juurelle!
Hejssan, ostakaa torilta närpiöläisiä!

Äänestä
  • 🤮🤮🤮🤮🤮

    Äänestä

Anamaja voisi kommentoida?

Äänestä

Eipä ole tullut selvyyttä?

Äänestä
  • Selvittäkää joku viisas suomenruotsalaisten rasismi karjalaisia kohtaan aikoinaan, koska muiltakin vanhoja asioita kaivellaan!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Selvittäkää joku viisas suomenruotsalaisten rasismi karjalaisia kohtaan aikoinaan, koska muiltakin vanhoja asioita kaivellaan!

    👍👍👍

    Äänestä

TOISEN maailmansodan jälkeen Suomi asutti yli 400 000 evakkoa, joiden koti oli jäänyt uuden itärajan taakse. Virpi Väisäsen kolmiosainen historiasarja käy läpi tuoreinta tutkimustietoa aiheesta.

Avausjaksossa kerrotaan, miten evakoille ei haluttu antaa ”ruotsalaismaata”. Suomenruotsalaiset halusivat säilyttää asuin­alueensa mahdollisimman puhdaskielisinä ja panivat siksi kampoihin maan lunastukselle karjalaisia varten.

Äänestä

Bisnekset senkuin jatkuvat...

Äänestä

Gröitzefeld Jaakobin perheen Venäjä- bisnekset vain jatkuvat, ja nyt alumiinituotteet kierrätetään Kiinan kautta Venäjän brutaalia tuhoamissotaa käyvälle sotakoneistolle. Gröitzefeld kiittää. Rahaa tulee ovista ja ikkunoista.

Äänestä

fds

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kunnon tutkinta!
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009824292.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu