Tyttö myi puhelimessa hintaan 28c/ kwh ja 3 vuoden määräaikaisena, otin heti tarjouksen haltuun, ottakaa te muutkin eläkeläiset tämä,on hyvä.
Otin juuri eläkeläiselle sopivan sähkösopimuksen..
Anonyymi-ap
9249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Tyttö myi puhelimessa "
SIIS Sukupuolineurtraalimyyntityöhenkilö
Yleensä ,minä soitan sinnepäin ja naisääni sanoo että
"puhelun hinta on 2,50 € / minuutti + matkapuhelinmaksu,."
pornolinja
t. avaaja
Kallis on oikea hintaa olisi 10c/kwh
Liian kallis. 6 c on maksimihinta.
Mullakin on alle 10c/kwh.
Oomilta 8,79senttiä 24kk. Se kannattaa. Pörssisähkö huitelee talvella 50 sentissä kun tulee pakkaset, tuulivoima jäätyy ja samaan aikaa huoltotauko sekä joku venttiili pamahtaa. Katsokaa historiaa niin olkiluoto ei toimi montaa kuukautta koskaan putkeen…ja ongelmia tulee jatkossakin.
Mennään ensi kuuhun niin mitään alle 10sentin soppareita on turha edes haaveilla.
Pörssi on kiva silloin kun se on halpaa mutta talvella klo 16-22 saunominen ja auton lataaminen on taatusti perkeleen kallista.
Monet tekivät 40-70 sentin - ja ehkä korkeammillakin hinnoilla - sopimuksia viime syksynä paniikissa. Tilanne oli kuitenkin aika kyseenalainen,koska selvästikin oli luotu markkinahäiriötilanne ja ihmisiä harhautettiin. Mitenköhän kävisi joukkokanteen kanssa kun EU kin oli asettanut tai suositellut kattohinnaksi 20 senttiä/kwh?
Alle 25c/kwh sähköllä ei perunat tahdo kiehua eikä kinkut paistu.Ostelkaa vaan tehotonta halpasähköä, kalliimmaksi tulee pitemmän päälle.
Mulla pörssisähkö. Nyt koko yön 0e.