Otsikon kysymys tuli mieleeni tämänpäiväisestä eduskunnan rasismikeskustelusta. Ihan sama mitä hallitus tekisi tai sanoisi, oppositio vaatii hallitusta irtisanoutumaan rasismista.
oletko lakannut hakkaamasta vaimoasi?
8
239
Vastaukset
- Anonyymi
Meillä taitaa olla kautta aikain kaikkein rasismivastaisin hallitus tällä hetkellä. Näin rasisminvastaista tiedonantoa ei taida ennen olla annettu.
- Anonyymi
Voiko olla samaan aikaan sekä maahanmuutto- että rasismivastainen?
- Anonyymi
Alkaisivat nyt hoitamaan maan asioita . Oppositio ei älyä antaa työrauhaa hallitukselle, vaan räyhäävät kuin rakkikoirat ja palkka juoksee veronmaksajien piikkiin.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d60c4af4-6f70-4b5c-a9ed-cc908c7fb91d
tämän tarinan päähenkilö, Hussein al-Taee, paljastuisi rasistiksi ja valehtelijaksi.- Anonyymi
https://yle.fi/a/3-10760079
-Taee käyttää myös homoseksuaaleista ja juutalaisista äärimmäisen halveksuvaa ja alatyylistä kieltä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://yle.fi/a/3-10760079
-Taee käyttää myös homoseksuaaleista ja juutalaisista äärimmäisen halveksuvaa ja alatyylistä kieltä.Demareiden puoluesihteeri
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/812b2ae3-f00f-4d6b-8046-2fc047577658 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demareiden puoluesihteeri
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/812b2ae3-f00f-4d6b-8046-2fc047577658RKP ei ehkä ole rasistinen mutta erittäin eläinvastainen kannattaessaan turkistarhausta. Jotenkin tekopyhältä vaikuttaa toimintansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
RKP ei ehkä ole rasistinen mutta erittäin eläinvastainen kannattaessaan turkistarhausta. Jotenkin tekopyhältä vaikuttaa toimintansa.
Mikkel olisi sopinut paremmin RKPn puoluesihteeriksi. Arvot kohtaavat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204724
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831712Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2871576Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741534Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2471404Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121160Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341141Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041099- 931054
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651043