Koiranpennun varastaja mukiloitava kunnolla.

Ei mitään armoa tommosille.
392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tiedonanto oli surkeaa!

Nyt vasta lukee, että pennun varastaja oli kännissä!
Kumma ettei pennun laillinen omistaja ollut tehnyt rikosilmoitusta!

Pennun laillinen omistaja otti itse puhelimitse yhteyttä!

Koiranpentu näytti kaikinpuolin mukavalta.
Varmasti aikanaan löytää hyvän kodin!

Äänestä
  • Eikä kukaan kertonut päätyikö pentu EMON hoiviin. Puhuttiin vain laillisesta omistajasta.

    Säälittävää tuollainen kyvyttömyys uutisoida koko tarina selkeästi. Yritetään vaan muutamalla tynkälauseella saada katsojia söpölle videolle.

    Myös "laillinen" omistaja on kiduttaja jos liian aikaisin emostaan erotettu pentu on myyty "lailliselle" omistajalle.

    Äänestä

  • Miten juoppo onnistuu "varastamaan" pennun "hyvästä" kodista EMON hoivista?

    Kaikenkaikkiaan taas on rikollisuudesta yritetty tehdä suloinen uutinen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei mitään armoa tommosille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu