sai kenkää blair, nyt ksettaa hautomollaa
kerää konnat sinne, pska magnet
kerää konnat sinne, pska magnet
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sulla on varmasti antaa linkki eli tiedota.
Pandoran paperit
---Salaiset asiakirjat paljastavat Jordanian kuninkaan, Ukrainan, Kenian ja Ecuadorin presidenttien, Tšekin tasavallan pääministerin ja Britannian entisen pääministerin Tony Blairin offshore-suhteet.
https://www.awazthevoice.in/world-news/tony-blair-king-of-jordan-czech-pm-figure-in-pandora-papers-6468.html
Jehuu! siellähä on tää ukRainan zlekin top 3 koijarien kuvassa
demon blair ! https://is.mediadelivery.fi/img/658/4b6a5db8fd5f49be397eaef186f29594.jpg.webp
coca lensky!
https://is.mediadelivery.fi/img/658/07e603b4935d61c5b5b0e38cd62ebce5.jpg.webp
= https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008307145.html
tämä em. muuten on ukraina-kansiossani TOINEN ns . perustaja linkeistä mitä alknaut kerätä "sodan" alettua? onkin jäljillä siis..
Blair neuvoo tähän tapaan ja laskuttaa kymmeniä miljoonia....
----Nyt tiedämme, että Blair ilmeisesti meni vielä pidemmälle auttaakseen Nazarbajevia säilyttämään vahvat suhteet länteen Kazakstanin verisimmän tukahdutuksen jälkeen Neuvostoliiton jälkeisenä aikana.
Yksi sähköposteista sisältää ehdotetun kirjeen vuodelta 2012 Catherine Ashtonille, Euroopan unionin ulkoasioiden ja turvallisuuspoliisin korkealle edustajalle. Kirjeen teksti – jonka Blair näki ja hyväksyi Blairin avustaja Michael Robertsin mukaan – kehotti Asthonia väittämään, että "ei ole ollut mahdollista saada ulkopuolisia, riippumattomia asiantuntijoita, esimerkiksi YK:sta, mukaan tutkimukseen. siihen mitä tapahtui [Zhanaozenissa]. Se ei ole yrittämisen puutteesta. Mutta valtakunnansyyttäjä on saanut päätökseen perusteellisen ja kattavan tutkimuksen kaikista tapahtumista, jotka tapahtuivat verilöylyn aikana.
https://thediplomat.com/2016/04/details-of-tony-blairs-dealings-with-kazakhstan-leaked/
Blair=Liar
har-har