Sähköauto paloi Jyväskylässä
Anonyymi-ap
17510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Keksitty juttu sähköautojen mustamaalaamiseksi!
Onko Jyväskylän kokoisessa paikassa edes Prismaa?
Vähän liian iso kauppa kylään.
Pieniaivoiselle sähköpojulle tiedoksi, Jyväskylässä on kolme Prismaa :
1. Seppälä
2. Keljo
3. Palokka
Noista voit valita, edellyttäen että sinulla rassukalla on rahaa millä ostaa.
Ei tainnut olla sähköauto kun heyi siirrettiin pois ja sähköauto palo olisi levinnyt muihinkin autoihin ja sammutus jatkuisi viikon. Jyväskyläkö pieni kaupunkin? Ehkä ksnnattaisi käydä kehä kolme uökopuolella jodkus.
Tohjota prius näkyi olevan kiinalaista sähjköö syttyy herkästi
Ei ollut Prius
Oli Prius !
Ei ainakaan sähköauto kun sammutus oli helppoa ja nopeaa.
Vetyauto alkaa tuntua aina vaan järkevämmältä vaihtoehdolta.
Tai etanolikonversion asentaminen autoon. E85 on "halpaa", ja päästötkin ovat lähes nollassa, kunhan vain tankkaa pelkkää e85:sta.
Jos olet varma, että kyseessä on sähköauto niin kerro mikä sähköauto on kyseessä. Nimittäin myös bensa- ja dieselautoja syttyy palamaan joka vuosi. Itse asiassa jopa monta kertaa enemmän kuin sähköautoja.
Lisäksi palon tyylin perusteella kyseessä on moottoripalo eli polttomoottori palaa. Toki hybridissäkin on polttomoottori.
"Päivystävän palomestarin mukaan palanut auto oli BENSIINIKÄYTTÖINEN. "
Siis bensiinikäyttöinen, ei sähkökäyttöinen. Aloittaja haluaa tahalleen johtaa taas harhaan koska vihaa sähköautoja.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c48e2a25-5f92-41e9-88f6-ff8434e35d3f
Jokainen tervejärkinen ihminen vihaa sähkökotteroita.
Iltalehti haluaa antaa väärän kuvan asiasta, ettei sähkö- ja hybridiautojen maine kärsi. Palanut auto oli Toyota hybrid!
Ei ollut Toyota kun palava auto oli Toyotan takana, IS videolla näkyi vain liekit mutta ei palavaa autoa.
Palanut auto oli Citroen, ei ollut edes hybridi vaan perus bensa.
Kaikkea se sähköautokateus teetättää, pitää vääristellä näköjään uutisiakin.