Brexitin perkele jota Purraa kehui on nostaneet Lontoon vuokratason hirmuiseksi. Nuoriso on joutunut muuttamaan takaisin iskän ja äidin helmoihin. Saako meidän Sannakaan vuokrattua kämppää Lontoosta?
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009820889.html
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009820889.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sanna keplottelee vuokran Suomen valtion piikkiin. Tai sitten vaan maksaa sitä niillä parillakymmenellä miljardilla jotka Suomesta kavalsi.
Brexit oli britannialle tuho.
Eihän Suomen kaupungeissa olla kovin kaukana kriisistä.
Oulussa saa ison kolmion 1000 eurolla ja Helsingistä pienen kaksion 1200 eurolla.
Tuossa kun nostavat vaikka 500 eurolla vuokria vielä, joutuu lapsiperheet siirtymään kaduille telttoihin kuten Amerikassa on siellä täällä, mutta erityisesti Kalifornian asunnottomuus on järkyttävää katsoa Youtubesta.
Markkinataloudessa rikkaat aina rikastuu ja köyhät aina köyhtyy.
Hengellisesti katsoen nk. Vaivan aika on alkamassa.
Nyt kannattaisi jokaisen päätellä asioita eteenpäin ja varautua monenlaisiin ongelmiin. Yhtä asiaa seuraa aina väistämättä sen luonnollinen seuraus.
Ei nää brittien brexiteihin pääty. Ja demarien Sannahan kavalsi heille miljardeja suomalaisten rahaa, josta häntä nyt palkitaan.
Kurjempaakin on tulossa. Yleis-maapallolliset, laajat maanjäristyksetkin ovat nyt alkaneet, vaikka Sanomatalo ei niistä uutisoikaan kuin nyt viimeksi Marokkossa tapahtuneen. Kait siksi, että Suomen marokkolaiset voisvat muutoin suuttua? Oliko se Korson ammuskelija muuten syyrialainen matu? "Mina Suomen polisi, kadet ulös!"
Rattoisaa iltalukemistoa, Ilmestyskirja, 6. luku:
https://raamattu.uskonkirjat.net/servlet/biblesite.Bible?chp=1&ref=Ilm.+6:1&rnd=1694362757821
Nukutaan pommiin. 🥳