hallituksen kiristyneelle maahanmuuttolinjalle , huippuasiantuntijat voivat karata. Kiitos PS,
https://www.hs.fi/talous/art-2000009832179.html
https://www.hs.fi/talous/art-2000009832179.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Huippuasiantuntijat"... 😂
Heh heh... se on pukenut päälleen vanhan rippipukunsa haastattelua varten.
Aikuisten oikeasti. Firma pitää kiinni kynsin hampain, aidosta. Huippuosaajasta. Tällä ei ole pelkoa joutua km tehtaalle.
Luepa kuitenkin juttu, ongelmat selviävät sinullekin
Joo luin ja suurin merkille pistävä seikka, että se huipputyyppi on usein se joka ehdottaa parempaa suuntaa. He eivät ole yhden mutterin pyörittäjiä.
3 minuutia uusi työ josta valita aidolla osaajalla
Ongelma on punikit, lukematta selvää.
Melkoisia koomikoita nämä rehtorit
Rehtorin ja tohtorin tittelit saa, kuka vain pitsin nyplääjä, jos hyvät kaverit.
Purran työkokemus 0v 0kk 0pv. Ymmärtää siis, että sossuntuillakin voi elä, jos ei halua töitä tehdä.
Purra on huippuosaaja loisimisessa.
You are pathetic.
Rehtorin duunit on nykyään naisten hommia. Ollut viimeiset parikymmentä vuotta.
Jaa että hesarista toi juttu, no, sen saa jättää omaan arvoonsa, koska milloin islamistisista maista on tullu muunlaisia huippuosaajia- tai asiantuntijoita Suomeen kuin ne ryöstäjät ja raiskaajat joita on jo ongelmaksi asti ja tämä lisää ihmisissä pelkoa ja ahistusta varsinkin kantisten lapsissa jotka yrittävät koulua käyä mutta joutuvat jatkuvan vainon kohteeksi. niin että kiitos vaan SDP ja Vasemmistoliitto rasismistanne.
Näinpä. Tämä on toden teolla ollut havaittavissa. Erikoista, miten vaikea asia se on käsittää. Sinäkin olet saanut erikoisia vastauksia. Minusta tässä jutussa avataan ongelmaa ja sen jo näkyviä vaikutuksia hyvin yksinkertaisesti. Ehkä se on se "huippuosaaja", joka sulkee ymmärryksen kanavan.