Suomen Herätys On Alkanut!!!

Anonyymi-ap

Nyt siitä on viimeinkin tullut todellisuutta.
Kiitos ja Ylistys Junalallemme,Hallelujaa.
Nyt on Pyhän Hengen Vuodatuksen aika.
Reino Helismaa ja Elias Lönroth jäävät unholaan.
Hyljätkää Suomen helluntaiherätyksessä naispastorit,älkääkä enää juonitelko,vaan antakaa tilaa Jumalamme Todelliselle Rakkaudelle,Aamen.

17

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://yle.fi/a/3-12234030

      Evankelis-luterilainen kirkko

      Tapauskovaisuus selittää, miksi suurin osa suomalaisista kuuluu edelleen kirkkoon
      Häät, rippijuhlat ja pyhät pitävät suomalaisia sitkeästi kirkon jäseninä. Kirkon asema kuitenkin horjuu, kun usko muuttuu entistä henkilökohtaisemmaksi.

      25.12.2021 6:31

      Evankelis-luterilaisen kirkon jäsenmäärä on ollut laskusuunnassa jatkosodasta lähtien, mutta kirkon asema on edelleen vahva: kaksi kolmesta suomalaisesta kuuluu yhä kirkkoon.

      Miksi niin moni pysyy kirkon jäsenenä, ja toisaalta liittyy kirkkoon? Vastaus piilee tapauskovaisuudessa – mikäli kyselytutkimuksiin on uskominen.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😍 ­­­N­y­m­f­­­o­­­m­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#180126491

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Matt. 15:8

      'Tämä kansa kunnioittaa minua huulillaan, mutta heidän sydämensä on minusta kaukana,

    • Anonyymi

      Olemme muutakin kuin ihmisiä. Ei ole miestä tai naista, joka ei olisi kelvollinen , jos hän kuuluu Pyhälle Hengelle.

    • Anonyymi

      Voi voi sentään !

      Pyhä Henki vuodatettiin jo 2000v. sitten, ei sitä enää tarvitse vuodattaa !

      Tuolla tavalla saatte kyllä henkeä, mutta ette Pyhää Henkeä, vaan eksytyksen hengen riesaksenne !

    • Anonyymi

      Paljon aikuiskastettujakin tulee.

    • Anonyymi

      Enpä ole huomannut herätystä. Täällä meilläpäin on suurimmalla osalla rukoushuoneiden ovet suljettuina sapattisin.

      1234567---

    • Anonyymi

      Juud. 19

      Nämä juuri saavat aikaan hajaannusta, he ovat sielullisia, henkeä heillä ei ole.

    • Anonyymi

      AINOA herätys , josta RAAMATUSSA puhutaan, tapahtuu kristillisessä KASTEESSA, jossa ihminen herätetään kuolleesta tilasta uuteen elämään , kun Sanan kaksoisvirran vesi koskettaa ihmisistä , niin herääminen tapahtuu, "vedestä ja Hengestä" Joh: 3:

      Mitään muuta herätystä RAAMATTU EI lupaa.
      Väkeviä eksytyksiä kylläkin. "eksyttävät , jos mahdollista, valitutkin" Matt: 24:

    • Anonyymi

      Aulikki Hartikainen profetoi aikanaan suurta herätystä alkavaksi kolmen päivän päästä saarnastaa.

      Aulikki Hartikainen profetoi toukokuussa 2014, että kolmen päivän päästä tulee valtava herätys, niin että kirkot tulevat ihan täyteen. Ei tullut. Tällä videolla on tämä surkeasti pieleen mennyt "profetia", mitä ei ollut antanut Jumala vaan väärä henki, jotka Hartikainen luulee Jumalaksi. Piipposet ovat lähteneet kulkemaan väärien henkien perässä.

      https://youtu.be/kWelF4f_aHU?t=41s

      Tuntuu siltä, että aika ajoin Aulikki Hartikainen profetoi tulevaksi kesäksi valtavaa herätystä, mutta ne eivät ole toteutuneet. Raamattu kieltää kuuntelemasta vääriä profeettoja, joten Hartikaisen kokoukseen ei saa mennä.

      Mitään erityistä herätystä tullut ei ole senkään jälkeen tullut. Suomessa on seurakuntien jäsenmäärä laskenut tasaisesti.

    • Anonyymi

      Suomen Profeetta Henri Puumala sanoi:

      -"Vuodesta 2023 alkaen,seuraavat kuusi vuotta ovat Suomessa herätyksen aikaa".

      Missä se näkyy,en tiedä.

    • Anonyymi

      Huomisessa.

    • Anonyymi

      Eespäin....

    • Anonyymi

      Missä konkreettisesti herätys näkyy tällä hetkellä? Itse en kykene sellaista näkemään. Ei mitään todisteita että näin olisi. Päinvastoin yhä enenevässä määrin ihmiset loitontuvat Jumalasta yhä kauemmaksi eli heitä ei kiinnosta mikään hengellinen. Itse asiassa tämä suuntaus näkyy myös aikamme nukkuvissa kristityissä jotka kuuluvat nukkuvien puolueeseen kun Jeesus tulee. Tämän ajan uskovat, monet heistä, en tietenkään halua tätä yleistää, ovat hyvin hedelmättömiä mitä tulee kristityn velvollisuuksiin Jeesuksen seuraajina. Raamattua tuskin avataan tai luetaan, rukouksia esitetään vain silloin, kun on jokin hätä, mutta muuten Jumala saa olla ihan rauhassa. Hengellinen evankeliointi on täysin hukassa kun aikamme uskova kuvittelee, ettei hänen tarvitse toitottaa uskoaan toisille saati puhua siitä. Kuinka väärässä tälläiset ns. hengellisesti heikentyneet uskovat nykyään ovat. No. Jokainen tukee tekemään itsestään tilin Jumalan edessä. Se sanotaan selvästi Raamatussa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomen Profeetta sanoi,että erämaavaellus Tukholman profetian jälkeen on päättynyt ja herätys käynyt alkamaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      219
      5973
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3744
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      82
      2587
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      39
      2121
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1902
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      45
      1868
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1765
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1656
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1502
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      33
      1468
    Aihe