Sen sijaan, että perheet ottaisivat lemmikkejä, ottaisivat aidon afrikkalaisen tai aasialaisen vieraan ihmisen itselleen kimppaan.
Eikä pelkästään rodun, mutta myös kansan edustajalla ei ole paljon kerrottavaa toisilleen esimerkiksi kaksi suomalaista. On aika rajallinen keskustelu tyyliin *mennään muualle kokemaan uutta*.
Vasta kun joukossa on vieras maahanmuuttaja, vasta silloin kaksi saman rodun ja kansan edustajaa niin ikään palaavat juurilleen kun oltuaan aikansa vieraiden kanssa, palaavat takaisin samanlaistensa luokse, joiden luokse on kiva palata ja Muistella Menneitä. Mutta kun ei vielä tee mieli muistella, niin ei ole vielä aika muistella. Voi mennä paljonkin aikaa ulkomailla ennen kuin tekee mieli muistella.
Vieraiden maahisten läsnäolleessa voi jo nähdä kotimaisen toverin vähän uusin silmin.
Saman rodun edustajilla ei ole mitään kerrottavaa toisilleen
Anonyymi-ap
0
125
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu172427- 1692288
- 1161907
- 1521839
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta4801423- 921225
- 551021
Syntymän ja kuoleman aallot
Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa427961- 49931
- 85909