https://yle.fi/a/74-20050335
MOT ohjelman koulu on Pakilassa Helsingissä
Saako kiusaamista vastustava tapahtuma Hallituksen ryhtymään tekmään Lakia kiusaamista vastaan?
Suomi on maailman johtava koulu/työpaikka kiusaamisvaltio!
MOT ohjelman koulu on Pakilassa Helsingissä
Saako kiusaamista vastustava tapahtuma Hallituksen ryhtymään tekmään Lakia kiusaamista vastaan?
Suomi on maailman johtava koulu/työpaikka kiusaamisvaltio!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kun nyt opetusministeri tekisi edes jotain asioita pestinsä puitteissa.
Inkluusio pitäisi miettiä kokonaan uudelleen ja opetussuunnitelmat muuttaa. Sitä todennäköisesti ei tapahdu.
Tässä maassa kiusataan likitulkoon kaikkia ja ilmiselvästi kiusaamisesta myös nautitaan. Väkivalta, niin henkinen kuin fyysinenkin on jatkuvassa noususuhdanteessa. Monet poliitikot ja terveydenhoitoalan asiantuntijat näyttävät malliesimerkkiä. Taikauskon levitessä kaikkinainen pakkohoito tulee myös yleistymään.
Vuosikymmeniä meilläkin uskottiin, että rokottamattomat saavat ihmisten terveyden romahtamaan ja kuolintilastot nousuun. Ihmisten oma vastuu terveydehoidostaan ei ollut minkäänarvoista. Se oli rokottamattoman naapurin syy, mikäli terveys romahti.
Jo noitavainojen aikana yllä oleva trendi tiedostettiin, ja tieteellisesti noidat tuhottiin. Nytkin sama kauheus jatkuu. Rokottamattoman naapurin syy, mikäli onni ei suosi.
Taikausko ei koskaan ole jättänyt ihmiskuntaa ja tieteellinen yhteisö on ollut tuon uskon paras tukija.
ei kannata mennä kun sitten kiusataan varmasti
Nyt ollaan saatu syy kaikkeen: maahanmuuttajat. Niitä saa mollata vapaasti???
Maahanmuuton kritisoijia saa mollata vielä rankemmin. Jos vielä erehtyy vetämään Ruotsin ongelmat mukaan kritisointiin, niin johan on ihme, elleivät sotakirveet lennä.
Somalit pennut uhkaa tappamisella jo päiväkodeissa, ne elukat voisi potkia jo omiin maihinsa, yksikään somaliap....a ei ole täällä oikeilla perusteilla.
Tänne on tullut liian paljon väkivaltaisilta sota-alueilta. Päättäjätkään eivät käsitä sitä riskiä, mitä siitä seuraa.
Tässä seurauksia :https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000009854427.html
Kiusaamista on aina ollut, mutta muualta tulleet ovat tuoneet omat kiusaamisjutut tullessaan mm. jengiryöstelyn, viedään merkkivaatteet päältä, alistetaan ja näyryytetään ryöstön kohdetta ja kaikki kuvataan ja laitetaan nettiin.
Olettaisi, että vieraat, hengenhädässä vielä osa turvapaikan saaneet, osaisivsat olla siivosti, edes sillä tavalla osoittaisivat kiitollisuutta, jotta ovat saaneet turvapaikan ja paremman elämän, mutta ei osa ei ymmärrä sitä ja käyttäytyy miten sattuu ja huvittelee turvamaan ihmisten kustannuksella jopa raiskaa tai muuten käyttää väkivaltaa turvamaan ihmisiä kohtaan, EI ole oikein eikä hyväksi niitä maahanmuuttajia kohtaan, jotka käyttäytyvät niinkuin pitää.
Viherpunavassu on kaikessa Suomea ja suomalaisia vastaan, hän syyttää kaikesta suomalaisia niin tässäkin asiassa, hyväksyy muualta tulleiden huonon käytöksen ja väkivallan, viherpunavassurin mielestä se pitäisi sietää eikä siihen pitäisi puuttua, muuten on rasisti. Viherpunavassu ei vähääkään välitä suomalaisten turvallisuudesta, kun PS puolustaa sitä ja haluaa toimia suomalaisten turvallisuuden hyväksi, viherpunavassari syyttää, että PS ei ole suomalaisten puolella. Haloo viherpunavassu, mieti edes vähän kuka on todellakin suomalaisten puolella, se on PS eikä viherpunavasemmisto, joka on kaikessa suomalaisia vastaan.
Ruotsissa ei haluttu olla ns. rasisteja ja annettiin muualta tulijoiden käyrräytyä miten huvittaa viherpunavassujen tavalla. Nyt tulos nähdään, homma on riistäytynyt hallinnasya ja nyt on liian myöhäistä, Ihmisiä tapetaan kaduille ja pommit paukkuvat ja autoja räjäytellään. Tuollaista ei haluta Suomeen, täällä viherpunavassuri vain syyttää suomalaisia, jotka haluavat puuttua ongelmiin ennenkuin ne äityvät todella vaarallsiksi jolloin tilannetta on vaikea lähes mahdoton korjata.