Miksi ostaa käytetty ja itkeä

Anonyymi-ap

Niin, miksi ostatte käytettyjä autoja ja poraatte täällä ja solvaatte eri liikkeitä.
Kuvio on niinkin yksinkertainen kun autoon tulee tai on tulossa isompia vikoja niin painetaan se liikkeisiin vaihdossa ja ei saada turpaa auki ja kerrota vikoja, näin siitä saa toki paremman hinnan. No sitten seuraava onnellinen ostaa auton liikkeestä ja auto porsii hetken päästä? Loput te tiedättekin täällä ollaan solvattavana kun myi tietoisesti paskan. Kannattaa kertoa auton kunto kun vie vaihdossa koska kukaan myyjä ei ole ennustaja ja selvän näkijä eikä kohta selvinpäin.

13

805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jo tuli hiljasta tälle palstalle kun lyötiin totuus pöytään. Kerrankin asiaa.

    • Anonyymi

      Mikset yhtään tarkista vaihtoon tulevaa autoa ? Ei tarvitsisi täällä porata . Etkö vaan osaa hommaasi ?

      • Anonyymi

        Vaikka kuinka tutkit tai käytät leimalla niin ei välillä autossa ilmenevät piiloviat tule liikkeessä olo aikana esiin vasta seuraavalla monesti tulee.
        Surkeeta porukkaa nämä yksityiset kusettajat. Kyllä sitten itketään kun eka kusetetaan liikettä ja seuraavassa alkaa viat paukkua, minkä tietysti toinen yksityinen kusettaja on liikkeeseen painanut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikka kuinka tutkit tai käytät leimalla niin ei välillä autossa ilmenevät piiloviat tule liikkeessä olo aikana esiin vasta seuraavalla monesti tulee.
        Surkeeta porukkaa nämä yksityiset kusettajat. Kyllä sitten itketään kun eka kusetetaan liikettä ja seuraavassa alkaa viat paukkua, minkä tietysti toinen yksityinen kusettaja on liikkeeseen painanut.

        Kerro muutama esimerkki tälläisestä " piiloviasta " . Oma autoni on mielestäni yhtä osaa lukuunottamatta ehjä . Tämän vian merkkivalo kertoo . Autoni on vm. -15 .


    • Anonyymi

      Ei kaikki liikkeisiin vaihdossa menevät autot ole rikkinäisiä tai ongelmaisia. Moni vaihtaa autoaan ihan vaan siksi, että haluaa vaihtelua ja uudemman auton.

      • Anonyymi

        Haistappas pakokaasua, ennenkuin myöhästä

        Teknologia on jo pitkälti idiooottin hyppysissä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Haistappas pakokaasua, ennenkuin myöhästä

        Teknologia on jo pitkälti idiooottin hyppysissä!

        Mitähän tuolla kommentilla oikein haluat sanoa, ei aukene minulle ja tuskin muillekaan.


    • Anonyymi

      Kuulkaa!
      Vaikka vaihtotilanteessa kertoisikin vaihdossa antamansa auton vioista -
      vaikkapa vain sähköisen takaluukun ajoittaisesta oikuttelusta - niin korkeintaan sanotaan "jassoo"!
      Ei niitä tiedossa olevia vikojakaan korjata, koska se maksaa, vaan auto laitetaan
      sisä- ja ulkopesun jälkeen riviin!

      • Anonyymi

        Onko noin? Taitaa olla häkkipiha jobbarin tyyli, mutta ei merkkiliikkeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko noin? Taitaa olla häkkipiha jobbarin tyyli, mutta ei merkkiliikkeen.

        Kyllä yksityiset on kusettajia isolla Koolla.
        Nehän niitä paaliromuja häkkiapinoille raahaa ja vielä kehuvat omiaan Puahh Puahh
        Sitten joku tyhmä vielä ostaa sen Puahhhhhhhh ja myyjä käärii rahat, vielä kerran Puahhhhh


    • Anonyymi

      Kun haet halvinta, saat aina juuri sellaisen joka on halvin,
      tajuat, eli et.


      - Et ymmärrä, ettet ymmärrä. -

      (Laatu ja paras on aina kallein.)

    • Anonyymi

      Yli 5-vuotiaassa käytetyssä alkaa olla se tilanne, että sillä on ollut jo 2 omistajaa ja jälkimmäinen lähes saletisti tietää autosta sen syyn miksi on sen vaihtoon tuuppaamassa. Ja nyt ei puhuta siitä keväisestä autokuumeen liikkeelle laittamasta alfa-uroksesta.
      Se tieto voi olla hyvässä tilanteessa se kallis määräaikaishuolto jossa vaihdetaan jakohihna autosta, jonka moottori pitää nostaa konehuoneesta ylös kun jakohihna vaihdetaan,
      Tai sitten kyse on ihan viasta tai vikalistasta. Ja ikävän usein on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3826
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      118
      2867
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      643
      2475
    4. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      88
      2144
    5. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      20
      2117
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      44
      1821
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1733
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1685
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      97
      1526
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1496
    Aihe