Teot, teot, teot.
Venäjä ei kuulu ihmiskuntaan
Anonyymi-ap
27451
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
https://www.verkkouutiset.fi/a/venalaisten-sotilaiden-kerrotaan-teloittaneen-kymmenia-ukrainalaisia-lapsia/
Venäläisten sotilaiden kerrotaan ampuneen kymmeniä ukrainalaisia lapsia lähietäisyydeltä
Teloituksia on tehty miehitetyillä alueilla eri puolilla Ukrainaa. Niissä kaikissa on ollut sama tarkoitus eli lietsoa kauhua ukrainalaisten keskuudessa.
Selvityksissä on noussut esiin ainakin kolme tapausta, joissa lapsia on teloitettu samalla tyylillä ampumalla heidät lähietäisyydeltä. Yhdessä tapauksessa yksikön komentaja on tunnistettu hänen nimensä ja arvonsa perusteella.
Venäläisjoukkojen ampuman lapsen vanhempi kertoo , että vaikka syylliset ovat tiedossa, heitä on vaikea saada teostaan vastuuseen. Ongelmaksi koituu todisteiden puute, sillä ainoat rikoksen nähneet silminnäkijät olivat teloitetut uhrit itse.
– Haluamme, että heidät (venäläiset sotilaat) saatetaan vastuuseen teoistaan. Emme synnyttäneet lapsiamme, jotta heidät ammuttaisiin ja tapettaisiin.
Kyllähän tuo niiltä onnistuu.Tulivat ystäviä vapauttamaan, eikä ollut ensimmäinen kerta.
Venäjä on rutto, joka on leikattava pois.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/venajan-nhl-pelaaja-lataa-kovat-madonluvut-putinille-ja-venajalle-lahetamme-nuoret-kuolemaan/8783438
kaikki elämänalat Venäjällä ovat taantuneet sodan myötä. Hän luettelee esimerkeiksi lajinsa jääkiekon lisäksi talouden ja kulttuurin.
– Olen pahoillani kaikkien nuorten puolesta. Olen pahoillani. Uuden sukupolven kasvattamisen sijaan lähetämme heidät kuolemaan.
Zadorov kehottaa nuoria muuttamaan demokraattiseen valtioon.
Zadorov ilmaisee rakastavansa maataan mutta vihaavansa Venäjän hallintoa. Inho maan presidenttiä Vladimir Putinia kohtaan käy haastattelun aikana eri kohdissa ilmi.
Zadorov toivoo Venäjän pääsevän tulevaisuudessa eroon korruptoituneisuudesta "demokraattiseksi maaksi, jolla on vahva talous".
– Nämä vanhat korruptoituneet miehet jäävät syrjään jonain päivänä. Heidät korvataan – toivottavasti viisailla miehillä.
2000-luvulla Venäjä sieppasi ihmisiä Ukrainassa. Enimmäkseen tavan tallaajia. Siepatut ihmiset vietiin salaisiin kidutuskeskuksiin kidutettavaksi, myös Venäjän alueelle. Osa lähetettiin edelleen leireille kidutettavaksi lisää.
Ihmisten kiduttaminen on mitä epäinhimillisintä ja moraalittominta toimintaa.
Valitettavasti Venäjä on todistanut olevansa samanlaista moraalista pohjasakkaa kuin Lännen hyljeksimät valtiot.
Zombien liittoutuma Yhdysvallat ei kuulu ihmiskuntaan
Teot, Teot, Teot.
https://www.youtube.com/watch?v=exYv9Fth-2Q
Haha trolli Pietarissa... mixi teiltä sinne USAn halutaan siirtolaisiin??
Venäjä ei kuulu ihmiskuntaan.
Butsha
Joka kylä jossa käyneet on Butsha.
Puten lätissä imperiumin kasvu on nyt sitten loppu ja ne on menossa kivikaudelle
Venäläiset ovat maaorjien jälkeläisiä ja kaikki omilla aivoillaan ajattelemaan erehtyneet on tapettu. Negatiivinen rodunjalostus on toiminut erittäin tehokkaasti.
Ihmiset eivät enää hyökkäysten jälkeen tunnistaneet kuka on kuka ja missä. Kun nuoret sotilaat olivat valmiita mihin tahansa niin U maassa kuin V maassa. Vaikka varmaan on vielä mukaviakin tavallisia ihmisiä jossain ja ei sotivia. Mutta tuli muutama kysymys. Osa siviileistä ei ole missään tekemisissä sodan kanssa. Isoissa valtioissa on silti henkilöitä jotka voisivat valloittaa jonkun maan, ellei joku pidä rajat. Keskustelu on hyvä asia ja eri näkökulmat.
Hyökkääjä on Venäjä, joka kantaa täyden vastuun tapahtumista.
Venäjä ei kuulu ihmiskuntaan.
Israelin ilmavoimat hyökkäsivät Gazan kaistalla pakolaiskolonniin, jotka olivat matkalla alueen pohjoisesta etelään kutsumalla Israelia.
Washington Post, NBC ja Fox News kirjoittavat, että ilmaiskuissa kuoli noin 70 siviiliä, enimmäkseen naisia ja lapsia, ja loukkaantui noin 200
Todistanut toiminnallaan.
Ei kuulu.
Venäjä surkastuu.
Ajatelkaa Kuin erinlainen olisi maailma jos Venäläisiä ei olisi ja maan tilalla olisi demokraattinen Kanada.
Tai Venäläiset olisi kuin ihmiset ,mutta siihen he eivät näytä pystyvän .
Ne on pää asiassa mongolien jälkeläisiä.. Mongolien vallan aikana noin 450v.. ja siitä noiden Puten lätissä geenit tulee.. Ku katsoo Puten vesipää ku se paisuu ja sen kyllä huomaa
Venäjän synty Neuvostoliiton raunioille oli suurin geopoliittinen katastrofi 1990-luvulla . Olisi pitänyt jakaa pikkuvaltioiksi eikä päästää epävaltio Venäjäksi.
Rupla sukeltaa.
11 YK:n työntekijää ja 30 YK-koulun oppilasta kuoli
Gazassa IDF:n kostopommituksissa.
"Kuolleiden joukossa oli 30 oppilasta, viisi opettajaa, gynekologi, insinööri, neuvonantaja ja kolme tukihenkilöä."
UNRWA:n apulaisjohtaja Jennifer Austin
https://www.timesofisrael.com/11-un-staff-30-pupils-at-un-schools-killed-in-gaza-says-spokesperson/
Israelin ilmavoimat kehuskelee pudottaneensa jo 6000 pommia Gazaan ja julkaisi kuvia saavutuksistaan... Suurkaupungin raunioittamisesta.
Hulluutta tämä on.
Montakos hamasin jihadistia, piti koulua hallussaan ja käytti oppilaita ihmiskilpenään?.
-44.Div.-
Putin pitää lähettää toiseen aurinkokuntaan ohjuksella. Mahtuu hyvin, pieni äijä.