Raamatun kirjoittamisen aikaan elämä on ollut todella ankeaa ja perin jurin surkeaa. Ei pelattu mitään pelejä eikä leikitty. Viihde oli vähissä jos sitä oli ollenkaan. Ihmiset viihdyttivät toisiaan vetämällä miekalla raskaana olevien naisten vatsoja halki ja ripustamalla alastomia ihmisiä roikkumaan ristillä. Vähissä oli viihde juu.
Joskus joku taikuri saattoi tehdä esityksen ja kävellä vetten päällä tai mukamas herätellä kuolleita eloon. Joskus joku stand up -koomikko esiintyi vuoristosaarnaksi nimetyissä tilaisuuksissa: "Autuaita ovat puupäät, sillä he kelluvat!"
Toista on nyt meidän nykypäivänä. Meillä on mm. tämä suomi24. JEEEEE!
Raamattu todistaa tylsyydestä
5
305
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä silloin luettiin psalmeja ja kuoro ylisti Jumalaa harpun soiton säestämänä. Mitenkähän ne ovat harppua soittaneet, jos naisen piti verhota itsensä?
- Anonyymi
Alasti se on harppua vedeltävä. Se on hauskaa hupia.
- Anonyymi
=====>>>Ihmiset viihdyttivät toisiaan vetämällä miekalla raskaana olevien naisten vatsoja halki ja ripustamalla alastomia ihmisiä roikkumaan ristillä. Vähissä oli viihde juu.<<<======
Toista se on SIINOLLA nykyään.
SIINO voi ahmia TVn väkivaltaohjelmia olohuoneen sohvalta burgeria ja kokista nautiskellen:
Murha-, tappo-, ja ryöstöohjelmia. Valhetta ja väkivaltaa. Kiristystä, petosta ja katkeruutta.
Okkultismia.
Pornoa ja sadomasokismia:
TOP-homo ruoskii BOTTOM-homoa persuksille.
Välillä voi vilkaista Ukrainan sotaa, jossa drooni pudottaa telamiinan vihollisen niskaan.
Jos SIINO haluaa että elämässä on extriimiä, niin kävelee vain yöllä Helsingin laitakaupungin katuja ja vittuilee jengiporukoille:
Ilta-Sanomat:
Kuvat: poliisi takavarikoi nuorilta järkyttäviä esineitä...
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009819636.html- Anonyymi
siino kirjoitti:
Pakko kai sitten sanoa, että ennen vanhaan hyvään sota-aikaan kaikki oli paljon paremmin.
Joo, ei se ihminen siitä miksikään muutu, vaikka aikaa kuluu. Raamatun Jumalakin hukutti ihmiskunnan vedenpaisumukseen, siis se sama jumala, jonka väitetään luoneen ihmiset omaksi kuvakseen. Sellaiselta on turha odottaa mitään hyvää, kuten ei ihmisiltäkään.
"Väkivalta lopettaa vittuilun", sanotaan. Väkivalta ei lopu niin kauan kuin ihmisiä riittää. Lopulta ihmiset taitavat ihan itse lopettaa itsensä, minkä saattaa ydinpommivarastoista helposti päätellä. Putin ja kumppanit odottavat sormi napilla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455543Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3005365Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä724587Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692465Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y12058Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt491905Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311858Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161822Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735