Puola lopettaa Ukrainan aseistamisen.

Anonyymi-ap

Näin pitäisi myös Suomen tehdä.
Siinä yksi hyvä säästötoimenpide.
Ja,myös ympäristö teko kun emme vie saastuttavia aseita .
Kehitysapu rahat tarvitsemme nyt itsellemme.
Kun SDP ja muut hallituspuolueet ottivat karmeat velat maksettavaksemme.
Marin innoissaan ja vailla vastuuta ,hehkutti kuinka velkaa kannattaa ottaa.
Nyt tuskin pystymme maksamaan edes korkoja!

8

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet tainnut lukea yli vuoden vanhoja uutisia.

    • Anonyymi

      Täysin sekopään kertomuksia-TAAS!

      Mitä helvettiä tämä ääliö tarkoittaa? Yleensäkin kyseenalaisia postauksia ja erikoisia kertomuksia omasta sairaasta päästään lataa TÄNNE!

      Ei se mitään lisätään linkki-Tämä se on TOTUUS!
      Ja se että Ukrainaa tuetaan ei sitten lopu kirjoitteli kuka pösilö mitä tahansa!-Ei ymmärrä tilannetta ja TOTUUTTA!

      https://www.youtube.com/watch?v=oKhnCoxAEOY&ab_channel=paakkelsi

    • Anonyymi

      Anonyymi-ap? 🐵👍 Paras pösilö mitä nähty- 👌🤣👍-✨

    • Anonyymi

      Parempi tukea Ukrainaa sodassa venäjää vastaan kuin käyttää rahat sotimalla itse venäjän kanssa. Ukraina sotiin puolestamme ja maksan mielelläni ylimääräistä pelkästään sen takia.

      • Anonyymi

        Ukraina sotii USA:n puolesta. Sen on todennut mm. Obaman aikainen CIA johtaja Leon Panetta.
        Meillä on ollut lähes 80 vuotta rauhan aikaa itäisen naapurin kanssa.
        Älä usko median uhkakuvia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ukraina sotii USA:n puolesta. Sen on todennut mm. Obaman aikainen CIA johtaja Leon Panetta.
        Meillä on ollut lähes 80 vuotta rauhan aikaa itäisen naapurin kanssa.
        Älä usko median uhkakuvia.

        Ensinnäkin Ukraina ei ole Pohjois-Amerikassa vaan Euroopassa, joten Ukraina sotii enemmän Euroopan puolesta kuin Amerikan. Toiseksi Ukraina on halunnut eroon venäjän vaikutuspiiristä enemmän länsimaisen demokratian piiriin ja venäjälle tämä ei käynyt. Kolmanneksi meillä oli 80 rauhanvuotta naapurimme kanssa, koska "suometuimme" myötäilemällä heitä. Samalla kuitenkin pyrimme olemaan länsimainen demokratia.

        Mistä johtuu, että kaikki Euroopan valtiot ovat pyrkineet etääntymään venäjästä ja kääntyneet länsimaisen demokratian eli mielestäsi USA:n puoleen? Johtuuko se siitä, että länsi tarjoaa enemmän vapauksia oikeuksia kuin venäläinen maailmankuva?

        Sodin mielelläni USA:n puolesta, jos se tarkoittaa länsimaista demokratiaa. venäläinen maailmankuva on vain alistavaan orjuuteen pyrkivää.

        Ajattele aivoillasi älä toistele venäläistä propagandaa maailmanrauhasta kuten venäjä tekee. venäjä on kasvattanut asevoimaansa vuosikymmeniä ja samalla vienyt maailmanrauhan ilosanomaa Eurooppaan ja saanut aikaan aseriisunnan Euroopassa. Monet Euroopan valtion ovat ajaneet armeijansa alas ja uskoneet paremman maailman puolesta ja nyt venäjä on armottomasti hyökkäämässä Ukrainaan.

        Missä on venäläisten ihannoima ystävyys ja maailmanrauha kaikkien kansojen kesken?


    • Anonyymi

      Meillä köyhyys lisääntyy. Miksi viemme rahoja ja aseistusta ulkomaille, vaikka edes Suomen maata ja hyvinvointia rakentaneet vanhukset eivät saa tarpeeksi vaippoja hoitolaitoksissa ja monet lapsiperheet eivät kykene syömään riittävän monipuolista ruokaa.
      Onko johtomme pihalla kansalaisten arjesta?

      • Anonyymi

        Johtomme ei ole pihalla kansalaisten arjesta vaan pyrkii turvaamaan rauhallisen ja demokraattisen arjen. Jos Ukraina häviää kartalta, niin seuraavaksi venäläiset tulevat Suomeen tuhoavat hoitolaitokset ja lapsiperheet hyökkäämällä sumeilematta asutuskeskuksiin.

        On paljon turvallisempaa, jos venäjä ei menesty sodassa Ukrainaa vastaan.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11615
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8821
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4393
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3944
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3636
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3590
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3429
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2395
    Aihe