Ei yhtään euroa perskokkareyrittäjille!
Jokainen euro, joka on heiltä pois on hyvän mielen euro.
Jokainen euro, joka on heiltä pois on hyvän mielen euro.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kyllä.
Tuntuu varmaan paremmalta, kun ei ole varaa mihinkään, perustella itselleen tuolla tavoin.
Köyhän pitää keksiä tuollaisia kikkoja...
Jatkakaa tätä viestä kaikilla keskustelusaiteilla.
Essayah motivoi varakkaiden veroalennukset ostovoiman tukemisella. No ostakoot nyt ne rikkaat ja pyörittäköot kulutusta kun kerta saavat ne hulppeat veroalennukset.
Kyllä.
Tyypillistä porvariliturgiaa kovalta porvarilta muka uskovaiselta Essayahilta.
Muka uskovainen Essayah on piinkova porvari.
Jaa.. minä taas juuri kirjoittelen lounasravintolasta ja onhan tuossa kaupungilla pyrähdettävä, jos jotain kivaa sattuu silmään... vaikkei nyt tarvitaan.
RÖYHH!!
Ei siellä vankklan "lounasravintolassa" taida olla kovin paljon osteltavaa.
Älä nyt haaveile mistään kaupungilla pyörähtelystä vaan mene ihan kiltisti siihen " Kuinka hallita naisvihaani käyttäen vain kohtuumäärän väkivaltaa" kurssille.
En ole vankklan lounasravintolassa, missä sitten lieneekin. Röyyhh!!
Ilmeisesti olet.
Siis lomalla tai avovankilassa? No samaa paskaa olet, ylipainoinen röyhtäilevä plösö.
Trollonlollon porvari.
Ulisee vankilapersu kun ei muutakaan tekemistä.
Hakisko vielä illallisravintolasta purtavaa lisää sitten ehtoommalle... tämä oli vain lounasravintola. No perskeles, mukavampihan se on syödä valmista, kuin alkaa itse väsäämään! Röyh!!
Itseasiassa ihmiset ovat hyvinkin motivoituneita kostamaan persuille ja persuyrittäjien boikotointi on ihan täydellinen ja helppo keino.
Sinä ja Arska osallistutte boikottiin?