Vassarit valittavat olevansa köyhiä. Todellisuudessa he ovat hiton laiskoja, sivistymättömiä narkkareita ja alkoholisteja jotka ovat päättäneet valita elämänsä tyyliksi yhteiskunnan siivellä elämisen.
Nyt kun tuolle laitetaan stoppi niin ollaankin yhtäkkiä muututtu köyhiksi lapsiperheiksi vaikka lapsi on huostaanotettu jo vuosia sitten, jos ei ole jo haudassa.
Nyt kun tuolle laitetaan stoppi niin ollaankin yhtäkkiä muututtu köyhiksi lapsiperheiksi vaikka lapsi on huostaanotettu jo vuosia sitten, jos ei ole jo haudassa.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Vasemmistolaisuus on syynä köyhyyteen jo itsessään. Toki laiskuus..lihavuus..huono ruoka aiheuttaa köyhyyttä myös.
Öyh öyh öyh öyh öyh...
Ovatko kaikki laiskat, sivistymättömät, köyhät... persut muuttuneet vasureiksi?
Se on niille rahaahaa tuova aate
Laiska, sivistymätön, köyhä... persuko ei saa vastaavia tukia kuin laiska, sivistymätön, köyhä... vasemmistolainen?
Viherpunavassuri arvostaa laiskottelua, muiden siivillä elämistä, päihteiden käyttöä, pössyttelyä, Suomen täyttämistä ulkomaisilla toimettomilla, luulee, että raha kasvaa puussa, suojelee ja puolustaa rikollisia, jättää oman onnensa nojaan rikoksen uhrit. Ei arvosta omaa kotimaatansa ja sen hyviä arvoja. On kaikessa Suomen edun vastainen, syyttää kaikesta suomalaisia. Tuosta listasta voi jokainen viherpunavassari löytää omat arvonsa, jos itse edes tajuaa sitä. Ne tuli harvinaisen selväksi Marinin hallituksen aikana, mitä arvoja Marinin hallituksen kannattaja edustaa.
Vähän saamaton, ei luota itseensä. Avuton.
Riikka Purra: Köyhät ovat tyhmiä ja laiskoja. Heidän pitääkin kärsiä.
Oikein
Persuporvari Purra on kova porvarinihilisti.
Huikkii porvari.
Valtakunnallisella mielenterveysneuvonnalle löytyy numero, josta pyytää apua.
Väitetään että leikkaukset osuvat samoihin perheisiin, mutta eikö tuo juuri tuo ilmi sen, että samat perheet ja yksilöt ovat jättäytyneet tukien varaan.
Sillä, että leikkaukset osuvat samoihin perheisiin, tarkoitetaan sitä että eri leikkaukset osuvat samoihin perheisiin, ei sitä että kaikki leikkausten kohteena olevat perheet olisivat heittäytyneet tukien varaan.
Moni leikkausten kohteeksi joutunu perhe ei ole saanut aiemmin kuin asumistukea.
Juuri näin mutta ei alhaisella ÄO:lla käyvä persuporvari tajua tuota.
Lapsiperheitä taas toisaalla tuetaan, jonka viherpunavassuri täysin unohtaa. Kun katsoo tätä viherpunavassareiden tapavalitusta, niin ei voi muuta kuin ihmetellä. Tähän on tultu, uikutetaan vain, eikä tehdä mitää ihan itse tilanteensa korjaamiseksi, kun voi tehdä monia asioita IHAN ITSE,
Eli noita valituskirjoituksia kun lukee, se ajatus vahvistuu yhä enemmän ja enemmän, että suomalaiset on passivoitettu ja hyysätty uusavuttomiksi, heidän ongelmanratkaisukyvyt, oma selviytymisensä on tukahdutettu hyysäämisellä, ihan kuin he olisivat toimintakyvyttömiä, heillä ei ole tule mieleen, että jotakin voisi tehdä ihan itse elämänsä parantamiseksi.
Validit linkit esittämiisi väitteisiin, muutoin mutuilua vauodatuksesi.
Sokkoko olet? Sitähän sinä aina viherpunavassari.
Ap:stakin voisi diagnoosin tehdä. Ihan ensiksi tulee mieleen persoonallisuushäiriö...
Psykopaatti.
Onneksi persuissa ei ole työttömiä, heh heh hee he he hee heh..
Näin ainakin persujen mielestä.
Tyhmä +laiska = vasemmistolainen valittaja
Aivopieree palstaporvari uusimmassa öyhötyksessään.
Perustuuko tuo havainto laajaankin tieteelliseen tutkimukseen? Kuka sen teki ja missä?
Oletko ottanut huomioon sitä riskiä, että toistuvat typerät samaa asiaa jankuttavat tekstisi saattavat luoda sinusta varsin idioottimaisen kuvan?
Ei se tajua koska alhainen ÄO joka on lajityypillistä persuilla.
Siinä toinen toistava tollo, nyt sulta unohtui se kengän numero.
Aloittajalla on isoja ongelmia itsensä kanssa.
Yliannostus johtui useista huumausaineista. Kaverin verestä löydettiin metamfetamiinia, kokaiinia, fentanyylia ja bentsodiatsepiinia.
Huono-osaisuus periytyy. valitettavasti. Pitääkö sitä yhteiskunnan tukea ja olla kannustamatta parantamaan elinolojaan ja -tasoaan? Onko se niin väärin niinkuin viherpunavassari ajattelee.
Se periytyy, koska porvarien korruptio. Hyvä veli järjestelmä takaa, että vaikkapa opettajaksi palkataan heikkolahjainen rehtorin tytär vaikka olisi hakijoina 50 pätevämpää.
Laura Huhtasaarikin valittiin opettajaksi pro gradu C-arvosanalla (ja sekin gradu oli plagioitu) vaikka tarjolla oli pätevämpiä.
Pro Gradujen arvosanat ovat L, E, M, C, B, A (alin A)