Mamujen osuus tuen saajista nousee

Leikkaukset kohdistuu vain suomalaisiin..

Leikkaus mallit asumistuessa ja työttömyustuissa on sellaiset että ne kohdistuu vain kantaväestöön...

Kantaväestön varallisuus syynätään ja kantaväestö tekee yleisemmin osaaikatyötä
14225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Somaleilla on keskimäärin 6 lasta. Suomen sosiaaliturvajärjestelmän myötä siinä ei enää luku- ja kirjoitustaidottoman kannata käydä töissä. Rummuttaa vaan yöt ja nukkuu päivät.

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    😋 ­­­N­­y­­­m­f­o­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18026043m

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Suomessa pakolaisiiin ja mamuihin menee n 4,5 miljardia euroa vuodessa
Kelan sivuilta voidaan nähdä että pelkästään asunto tukiin menee 1,2 miljardia euroa vuodessa

Äänestä
  • Tulette näkemään että ”turvaan” tulleet kehitysmaamuslimit porskuttaa menemään, kuten ennenkin…

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tulette näkemään että ”turvaan” tulleet kehitysmaamuslimit porskuttaa menemään, kuten ennenkin…

    Ja valtionvelka vain nousee…

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ja valtionvelka vain nousee…

    Koska muuten rasismi!

    Äänestä

  • Sipilän ja kakopers 2015 hallituksen kutsuhuutoon,on siis vastattu.

    Äänestä

Massimies Sanna eta mule rasissmit antta liika väha työttömyys palkka!! Ei voitu mitta tula toimi ku kolme akkavaimmo jos ei sai lapsipalkka 7 lapsi!

Äänestä

Viime vuosina pk seudun väestön kasvusta 100 % on ollut maahanmuuttajia

Heille on rakennettu n 8000 asuntoa vuodessa

Äänestä
  • Massimies assu Helsinki Keskusta! Massimies läheta facboog Afrikka siihen kyla misä ma tapasi assua eta Suomi on Onni maa! Ja massimies saadaan moni vasttaus eta siinä kylasa misa me tapasi assua kaiki on tulossa Suomi Onni

    Äänestä

Tuho tulee käymään suomen ylitse.

Äänestä

Tässäkin ketjussa näkyy tilanteen outous. Persut saivat paljon ääniä, kun äänestäjät luulivat, että eriväriset siivotaan pois, kun persut pääsevät valtaan. Mites nyt suu pannaan?

Äänestä

Persuilla on sama tavoite kuin Tanskassa

Tavoite Nolla turvapaikan hakijaa vuodessa ja julistanut Somalian Irakin Syyrian turvalliseksi ja palauttanut tuhansia

Äänestä
  • No eipä siltä näytä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Leikkaukset kohdistuu vain suomalaisiin..

Leikkaus mallit asumistuessa ja työttömyustuissa on sellaiset että ne kohdistuu vain kantaväestöön...

Kantaväestön varallisuus syynätään ja kantaväestö tekee yleisemmin osaaikatyötä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu