Joko Vasemmistonuorten entinen puheenjohtaja, nykyään Keskustapuolueen varapuheenjohtaja Antti Siika-aho on kutsuttu Kauhavalle pitämään palopuhetta Kommunistisen järjestelmän paremmuudesta?
Keskustan tupa-ilta
19
758
Vastaukset
- Anonyymi
Tällä Pohjois-Korea-Suomi seuran puheenjohtajalla passaa varmaan jutut hyvin yhteen Veli Pontevan kanssa.
- Anonyymi
Ilkasta luin. Kauhava on Pohjoiskorea.
- Anonyymi
Onko siellä Kepulaisten tupa illassa Toveri Vladimir Leninin kuva seinällä? Ja Kim Young Unin kuva tietty.
- Anonyymi
Onkos se Siika-Antti katunut riittävän aktiivisesti menneisyyttään? Eppäillä soppii.
- Anonyymi
Voidaanko luottaa että anteeksipyyntö on aito? Ei oikein ole vakuuttava avautuminen.
- Anonyymi
Mies on kehityskykyinen
On poiskellut ja pohdiskellut asioita ja oivaltanut mikä on oikea puolue. - Anonyymi
Kepulaisten johtoportaassa täytyy olla paljon näitä Vasemmistolaisia Kommunisteja,jotka antoivat äänensä Haapajärven Kommunistille niin paljon,että tuli valituksi pääsihteeriksi Kepulaisten hallitukseen. Kyllä Saarikko nyt tykkää,kun on samanhenkisiä taistolaisia samassa köörissä.
- Anonyymi
Joko entiset vihreät Halla-aho ja Purra ovat julkistaneet luonnonsuojeluohjelmansa? Vihreisiin tuli jäseniä Suomen kommunistisesta puolueesta. Nykyisin se lasketaan vihervasemmistoon. Ovatko Purra ja Halla-aho nykyisin todella persuja? Ovatko pyytäneet anteeksi vihreyttään?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko entiset vihreät Halla-aho ja Purra ovat julkistaneet luonnonsuojeluohjelmansa? Vihreisiin tuli jäseniä Suomen kommunistisesta puolueesta. Nykyisin se lasketaan vihervasemmistoon. Ovatko Purra ja Halla-aho nykyisin todella persuja? Ovatko pyytäneet anteeksi vihreyttään?
Älä selitä. Tunnusta tosi asiat.
- Anonyymi
Ainahan kepulaiset ovat olleet venäläisten ystäviä
- Anonyymi
Kappas. Persujenn trolliarmeijan sensurointiosasto poistatti linkin juttuun, joissa kerrottiin persujen liittyneen Venäjämielisiin Eu-ryhmiin.Totuus sattuu, vai mitä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kappas. Persujenn trolliarmeijan sensurointiosasto poistatti linkin juttuun, joissa kerrottiin persujen liittyneen Venäjämielisiin Eu-ryhmiin.Totuus sattuu, vai mitä?
Persut on sananvapauden kannattajia, kun se koskee heidän kirjoituksiaan ja sanojaan mutta kun epämiellyttävät totuudet heistä itsestään tulee esiin, sensuuri iskee nopeasti.
- Anonyymi
Tämä on sitä,että aivan sama mitä puoluetta äänestät,niin äänesi menee näille Venäjälle sielunsa myyneille Sosialisteille,puhe-automaateille. Sama homma Kokoomuksessa. Siellä valtaa pitää Orpo,Mykkänen ja Stubidon Vasemmistoklikki.
- Anonyymi
Ei nyt jouda tupailtoja pitämään,sillä Kepuiletten pitää Saarikon ja Kurvisen johdolla värkätä välikysymystä itse värkkäämästään SOTE-Hyvinvointi maakuntamallista.
- Anonyymi
Kepu ei ole sitä värkännyt vaan vastuuministeri Krista Kiuru, joka 4 vuotta vastusti Sipilän sotemallia. Pääministerinä oli Marin soten tullessa voimaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepu ei ole sitä värkännyt vaan vastuuministeri Krista Kiuru, joka 4 vuotta vastusti Sipilän sotemallia. Pääministerinä oli Marin soten tullessa voimaan.
Muiden hallituksien sote-kaavailut kaatui perustuslakivaliokunta. Parastahan oli kun kokoomuslaiset olivat Sipilän hallituksessa, kun Sote tuli eduskuntaan äänestykseen niin kokoomus äänesti omaa ehdotelmaa vastaan. Että sellaista sote-peliä.
- Anonyymi
Kepuliloiset
- Anonyymi
Olis edes faktat kohdillaan, kun tällaista skeidaa aletaan naputtelemaan.
Siika-aho on keskustan puoluesihteeri - ei varapuheenjohtaja. Keskusta on Suomen Keskusta, ei ole ollut Keskustapuolue enää ikiaikoihin. Eikä Siika-aho ole ollut Vasemmistonuorten puheenjohtaja vaan Suomen Työväenpuolueen (STP) varapuheenjohtaja.
Ikävää korjailla toisten tietämättömyyden jälkiä. Hävetkää. - Anonyymi
SuomenKeskustasta on muisto vain, vihervasemmistokepu nykyään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3499359Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat865829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3635419SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden913804Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33222Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662783Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal722757Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52543Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72478- 1132446