Tiitisen lista julki!

Iltalehdessä juttu!
12222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

👍👍👍

Äänestä
  • Yksityisajattelua.

    Äänestä

Hyvä!

Äänestä

Näpit palaa liian monella ja tiedä vaikka Tiitsu olisi siellä itsekin ?!

Äänestä
  • Monet niistä, jotka listalla ovat, todennäköisesti jo tietävät. Pystyvät myös helposti selittämään miksi. Supo tietää selittämättäkin.

    Äänestä

Niin kauan kun Tarja Halonen on kuvioissa mukana Tiitisen listaa ei tulla avaamaan koko kansalle. Se olisi liian kova nöyryytys entiselle presidentille että SDP:lle.

Äänestä
  • Halonen ei ole sillä listalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Halonen ei ole sillä listalla.

    Lista olisi suuri pettymys, koska kansalaiset eivät tuntisi sieltä juuri ketään.

    Äänestä

Entäs risureppumies? Ja kaasuputkimies? Ettei nyt vaan ala löytyä tietystä puolueesta ihan liikaa erääseen suuntaan kallellaan olevia.

Äänestä

Listaa ei julkaista, koska se aiheuttaisi turhaa syyttelyä listalla mainittuja henkilöitä kohtaan. Kansalaiset eivät enimmäkseen ymmärrä listan syntyhistoriaa ja tapaa.
Listan salaamisesta ei ole haittaa kenellekään, eikä listan julkistamisesta ole hyötyä kenellekään. Joten se kannattaa salata.

Äänestä
  • Tuon vuoksi sitä ei ole julkaistu. Derkut listasivat ihmisiä pelkän virka-aseman perusteella, koska halusivat vaikuttaa tehokkailta esimiesten suuntaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Iltalehdessä juttu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu