Mustanmeren laivaston komentajan muumio kuvattiin televisiossa ja hän voi kuulemma hyvin....huutoonaaauuuruuaaa!!!!
Venäjän sirkus jatkuu
Anonyymi-ap
6179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kremlin tiedottaja Peskov asiasta kysyneiltä toimittajilta: "Sellaista tietoa ei ole tullut puolustusministeriöltä. Tämä on täysin heidän vastuualuettaan, eikä meillä ole tähän mitään sanottavaa". Tiedottajalla ei ole tietoa.
Medvedev lausui vierailtuaan rintaman takana että 325 000 ihmistä on värvätty Venäjän asevoimiin kuluvan vuoden alusta lähtien. Noin kolme viikkoa sitten Medvedev väitti värvättyjä olleen tänä vuonna 280 000. Medvedevin mukaan varusmiehet osoittavat erinomaisia taistelutahto-ominaisuuksia, lujuutta ja yleistä asennetta voittoon.
Lyhyt miljonääri käväisi hoputtamassa rintaman takalinjojen suojissa.
Parsittu kokoon
Jos se Mustanmeren laivaston komentaja olisi ehjänä niin tiedottaja Paskov kyllä sanoisi niin, tai sitten Paskov ei tiedä mistään.
Still-kuva videossa ei vakuuta. Ei liiku lainkaan mutta kuvassa muut omissa ruuduissaan liikkuvat.