Puhelinmyynti

Anonyymi-ap

Puhelinmyynnin pitäisi olla näinä aikoina rikos. Köyhät hmiset näkee suomessa nälkää,kun rahat ei riitä. Sitten,kun tulet töistä kotiin,on riesana puhelinmyyjä. En ehtinyt vastaamaan. Sama myyjä oli numeron perusteella,joka soitti viime keväänä,eikä meinannut uskoa,kun sanoin,että en osta mitään.

5

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä kaikkea ostit?

      Muista allekirjoittaa kaikki paperiset sopimuskaavakkeetkin ja palauttaa ne huijarille. Älä luota Postiin, vaan vie ne ihan henkilökohtaisesti huijarille.

    • Anonyymi

      Lahjoituksia anellaan,vaikka toimeentulotuista ja työkyvyttömyyseläkkeistä.Tuntemattomille lähetetään lahjoituslaskuja isolla summallakin,vaikka kaikesta tingitään,kun ei ole varaa,mutta mistä voi maksaa?

    • Anonyymi

      Puhelinmyyjät häiriköi, puhelinmyyntifirmat huijaa työntekijöitään, pitäisi lailla kieltää koko touhu

    • Anonyymi

      A-lehdet yksi pahimpia puhelinterroristeja.

    • Anonyymi

      Utelut ja myynnit hoidetaan kivijalassa vapaa-aikana,jottei muut tiedä,mutta tarpeetomasti kyselee julkisesti ja muiden kuulleen sekin sopii soittajan firmalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      82
      1579
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      40
      1239
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      83
      883
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      194
      880
    5. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      835
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      832
    7. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      820
    8. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      748
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      33
      739
    10. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      53
      735
    Aihe