Palkansaajajärjestöjen ehdotus kiristyksiin on, että niin ei saa tehdä! Mitä ihmettä, onpa tyhmää! Jokainen ymmärtää, että Suomella on valtavasti velkaa ja nykyistä menoa ei voida jatkaa. Näin palkansaajajärjestöiltä ei riitä, että näin ei saa kohdella palkansaajaa. Säästöjä on saatava. Jos halutaan jotain muuta, siitä pitäisi antaa oma ehdotus, jolla tilannetta parannetaan vastaavan tehokkaasti. Kyllä näitä ehdotuksia voidaan ottaa vakavasti huomioon, jos saadaan varteenotettavia ehdotuksia. Pelkkä näin ei käy - malli ei riitä.
Palkansaajajärjestöjen ehdotus kiristyksiin
Anonyymi-ap
6
179
Vastaukset
- Anonyymi
Oikein olisi tehdä ehdotuksia vaihtoehdoista eikä lakkoilla, joka ei paranna nykytilannetta yhtään. Miten tyhmimmät miehet ja naiset onkin valittu järjestöjen johtajiksi.
- Anonyymi
Hyvin oikeisto on sut aivopessyt. Kyllähän se aina tietämättömiin uppoaa.
- Anonyymi
Meidän suurin ongelma on että hölmöt saa kiukuttelemalla etuja silti ovat en minä ryhmää.
- Anonyymi
Voi ääliö? Napataan Biden Ukrainansodan tuista vaikka miljardi?
- Anonyymi
Sosiaaliturva l4ikataan Biden sodan tukiin ja Zelenskin porukan korruptioon!
- Anonyymi
Miksi hampaaton sak aikanaan hyväksy Sipilän kikyn??
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t907326- 373887
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402602- 2302585
- 402403
- 1292329
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202015- 451912