Ruotsin niin Ihana Monikulttuuri !!

"He ovat meille rikkaudeksi". nam nam nam monikulttuuria, nam nam.. #Eno.
22191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

#Katujengit.

Äänestä

Ihanaa että kärsivät, syy demareiden vuosikausien sinisilmäisyys

Äänestä
  • Määhänmyyttöä on lisättävä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Määhänmyyttöä on lisättävä.

    Tähänhän persutkin ovat hallitusohjelmassa sitoutuneet.

    Tanan vaalilupauspettäjät. "Eläkkeisiin ei puututa"

    Äänestä

Ehdottomasti sekä suomalaiset että ruotsalaiset risteilylaivat välimerelle poimimaan lisää värinäporukkaa.
Se on suoranainen kulttuuriteko.

Äänestä
  • Purra sinne vastaanottamaan, kun allekirjoitti hallitusohjelman!

    Äänestä

No eihän siellä ole,kuin homoja.

Äänestä

Suvakit vastuuseen lemmikeittensä touhuista !!

Äänestä

Sanotaan, että Ruotsi on pärjännyt hyvin juuri maahanmuuton ansiosta, mutta onko viisasta menettää yhteiskunnan rauha maksuksi siitä. Sitä voidaan miettiä.

Äänestä
  • Tarkoitatko, että matalan osaamis- ja koulutustason ihmiset alikehittyneistä maista on modernin yhteiskunnan menestymisen ja tuottavuuden kehittymisen avain?

    Olisiko kuitenkin niin, että Ruotsi olisi menestynyt vielä paremmin ilman alikehittyneiden maiden mamuja?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tarkoitatko, että matalan osaamis- ja koulutustason ihmiset alikehittyneistä maista on modernin yhteiskunnan menestymisen ja tuottavuuden kehittymisen avain?

    Olisiko kuitenkin niin, että Ruotsi olisi menestynyt vielä paremmin ilman alikehittyneiden maiden mamuja?

    Ne tekee siellä halvalla duuneja, jotka eivät kelpaa hienoille ruåttalaisille.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tarkoitatko, että matalan osaamis- ja koulutustason ihmiset alikehittyneistä maista on modernin yhteiskunnan menestymisen ja tuottavuuden kehittymisen avain?

    Olisiko kuitenkin niin, että Ruotsi olisi menestynyt vielä paremmin ilman alikehittyneiden maiden mamuja?

    Tarkoitan sitä, että se työvoima, jota ulkomailta on tuotettu, on varmaankin osaltaan auttanut Ruotsia vaurastumaan, mutta hintana sille on nyt siellä vallitseva kaaos, jota ei sivistysvaltiossa pitäisi olla. Tarkoitan myös sitä, että on varsin typerää antaa yhteiskunnan rappeutua rahankiilto silmissä. Sitä on vaikea arvioida, miten köyhä Ruotsi olisi, jos maahanmuuttoa ei olisi ollut, mutta ehkä se kuitenkin olisi rauhallisempi.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Ne tekee siellä halvalla duuneja, jotka eivät kelpaa hienoille ruåttalaisille.

    Kyllä ne kelpaisi, jos ei olisi otettu rullahuulia ja rättipäitä polkemaan palkkoja.

    Äänestä

Siinä sen näkee mihin rasismi johtaa. Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.

Äänestä
  • Ehkä syy ei kuitenkaan ole rasismi, vaan taidon puute kotouttamisessa.

    Äänestä

Pääasia että nuo sontakasat laitetaan kovalla kädellä kuriin. Tumma hipiäisten turha enää inistä rasismista, kuka nyt tuollaisia kriminaaleja palkkaisi

Äänestä

Tarvittaisiin lopullinen ratkaisu

Äänestä

Ruotsalainen yhteiskunta vain yksinkertaisesti on asettumassa sille uralle, mitä sille on pedattu jo Palmenkin toimesta aikoinaan. Se on ollut pitkä tie, eikä edes kaiken aikaa näkyvissä koska sille ei ole aseteltu aurausmerkkejä tyhmemmille.

Mutta nyt alkaa tulla selväksi keskimääräisen tyhmillekin. Poikkeuksellisen tyhmät eivät tajua vieläkään, eivätkä koskaan tule tajuamaankaan.

Äänestä

NYT OLISI PAIKALLA MENNÄ HAASTATTELEMAAN
halosta ja varmaan tietää mikä meni pieleen .
sanoi että meillä ei tuu käymään huonosti me kyllä osatan hoitaa asiat.

on se hyvä ei yhtään uutta kukaan edes voi tyrkyttää vastuunkantoon.
PELINSÄ OVAT PELANNEET!

Äänestä

Demarisaatanat ovat tuhonneet maansa ajamallaan politiikalla sotatantereeksi.

Äänestä

Onko Ruotsissa toteunut se, mitä esim. Astrid Thors ,rkp, pelkäsi jo vuosia sitten tapahtuvan Suomessa eli siirtolaiset oppivat perheväkivaltaa suomalaisilta miehiltä?

Äänestä
  • Onko pommit perheväkivaltaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"He ovat meille rikkaudeksi". nam nam nam monikulttuuria, nam nam.. #Eno.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu