tyhmät eläinsuojelijat.lue eläintentuhoajat.

Anonyymi-ap

joskus päästelivät minkkejä vapaaksi nyt ne on tehneet todella paljon tuhoa suomen luonnossa.saaristossa yksi minkki tuhosi koko tiirayhteisön kun tappoi kaikki poikaset.olsivat aikoinaan tappaneet ne eivätkä päästäneet vapaaksi.mut täs nähdään kun ei tiedetä asiasta mitään.nyt voivat mennä tarhoille kokeileen näkyy olevan sen kokoiset koirat vartiossa että voi pian sattua aikuisten oikeasti.

3

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulehan, minusta tuntuu siltä ettei minkkejä ole eläintensuojelijoiden toimesta päästetty vapaaksi sitten 1900- luvun . Nykyisin luonnonsuojelijat ja eläinaktivistit ymmärtävät itsekkin ettei vapaaksi päästäminen ole mikään ratkaisu.
      Taidat nyt puhua isoisän jutusteluja täällä , sellaisen papan joka ei enää ole oikein kartalla sen suhteen mitä elöinsuojelun kentällä nykyään tapahtuu, vaan muistelee kultaista nuoruuttaan ja kertoilee menneistä ajoista kuinka kamalat ymoäristöterroristit tulivat muinoin papan turkisfarmille ja avasivat häkit.
      Turkistarhaus on menneen maailman ala, ollut sitä jo pitkään mutta suomalaiset turkistarhaajat eivät vain suostu hyväksymään muutoksia omaan elinkeinoonsa ja oppia jotain muuta, toinen ammatti josta saada elantonsa.
      Orjuuskin oli joskus hyväksyttyä ja normaalia ja sitäkin talon isäntien toimesta puolustettiin ja perusteltiin kynsin hampain , lopulta muutos tuli siihenkin.

      • Anonyymi

        Yhdeksänkymmen luvulla vapaaksi päästettyjen minkin jälkeläiset elävät nyt Suomen luonnossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yhdeksänkymmen luvulla vapaaksi päästettyjen minkin jälkeläiset elävät nyt Suomen luonnossa.

        Saattavat elääkin, hyvin mahdollista toki. Eiköhän niitä ole myös saatu metsästettyä pois tuhoamasta linnunpoikasia?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      968
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      33
      814
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      733
    Aihe