Onko Suomi sitoutunut, tai onko siltä jonkin sopimuksen mukaan kielletty maamiinojen käyttö puolustustarkoituksessa?
Oliko Tarja Halosella jotain osuutta ko. asiaan?
Oliko Tarja Halosella jotain osuutta ko. asiaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Venäjäkään ei ole tuossa maamiinasopimuksessa mukana.
Suomella on jo uuden sukupolven maaminoja.. ja ne tulee heti käyttöön jos Putte lätissään alkaa jotain touhuamaan lätissään
Ukrainan sota on taas kerran näyttänyt tuon ikivanhan totuuden: Aseiden keskellä lait vaikenevat. Sodissa on siis ihan sama mitä sopimuksia on solmittu koska niitä ei sodan osapuolet noudata. Yhdysvallat on käyttänyt kaikissa hyökkäysodissaan kielettyjä aseita, myrkkyjä jne, ja niin tekevät kaikki muutkin.
Eli sinusta oli hyvä luopua maamiinoista ja korvata ne jollain muulla, asiasi on tullut selväksi jo aiemmissa keskusteluissa.