Noista roistoista, no ei ollut yllätys, kiitos Iltasanomien.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009849481.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009849481.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ruotsin tiellä ollaan, Ruotsin pääministeri katuu maansa maahanmuuttopolitiikkaa.
Suomi tulee perässä.
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000009892406.html
Ruotsin tilanne on lähes samalla tasolla kuin Meksikossa. Suomen pitäisi ennakolta varautua samaan, mutta eipä taida niin tapahtua.
Kukaan ei koskaan ole väittänyt että noissa muita olisi kuin mamuja. Se on täälä hki alueella ihan yleisesti tiedessa oleva asia.
Katoppas Vihervasurien kultamussukoita mutta eipä auttanut hallitusken vaihtokaan Orpo antaa lisää rahaa kotoutukseen eikö noi tosiaan ymmärrä ettei rahalla muuteta näiden geenejä Kuri ja rangaistukset ainoat keinot näihin rikastuttajiin
Tärkeintä vihreille että kulttuuri saa vapaasti rikastua...rikastukaa tämä on käsky!!!!
Sipilän sanoin nappi otsaan
Mikäli eivät ole suomen kansalaisia
voidaan lusimisen jälkeen karkottaa lähtömaahan.
https://www.infofinland.fi/fi/settling-in-finland/finnish-citizenship/how-to-apply-for-finnish-citizenship
Suomessa pitää ensin asua 4-7 vuotta.
Mutta jos olet syntynyt suomessa tai mennyt naimisiin
niin se tulee automaattisesti.
Kuka on vastuussa Ruotsin tilanteesta?
Tästä ei lehdistö kerro sen enempää Suomessa kuin Ruotisissakaan!
https://tomialatalo.files.wordpress.com/2023/09/image-402.png
Aiheesta lisää alla olevasta dokumentista. Sen katsominen Megaupload palvelussa tökkii jonkinverran osittain siksi että video on niin suuri. Suosittelen sen latamaamista suosiolla omalle koneelle ja sitten katsomaan mielellään Mediaplayer Classicilla.
https://mega.nz/file/HG5hQYyY#90rSbxXODf0Hy9DYJsrMq80uur3AGQLbv98ImFuxf5I
Mutta juu ongelman varsinainen syy on ollut tiedossa jo pitemmän aikaa mutta siitä ei voi puhua pian täälläkään ainakaan kun nuo Eurostoliiton kuuluisat vihapuhelait tulevat voimaan meillä viimeistään tämän vuoden loppupuolella. Sitten tämäkin forumin joko pakkorekisteröidään tai yksinkertaisesti pannaan kiinni ;=))
https://tomialatalo.files.wordpress.com/2023/09/image-403.png
Kaikilla niillä on musliminimi.
Ihan kaikilla.
Uskaltaako niitä pyytää edes kahville?
"Presidentti Martti Ahtisaari toivoi, että kaikki suomalaiset, jotka eivät rasisteja ole, osoittaisivat sen käytännön tasolla osoittaen vieraanvaraisuutta maahanmuuttajille."
- Olisi hyvä, jos jokainen meistä kutsuisi jonkun tänne tulleen kotiin kahville,
Ahtisaari ehdotti gaalassa.
Tekosyyt alkaa loppumaan
Suomessa on Lutikkaongelma
Suurin osa eli 100 %.
Tapettavaa paskaa kyllä riittää. Ei ole pelkoa, että kesken loppuu.
Onks nää nyt niitä äärioikeistolaisia, jotka oli se suurin uhka?
Ongelma selvillä seuraavana sen poisto maasta.
Tässä on nyt vakavasti rikottu sitä yhdessä sovittua periaatetta että tekijöiden etninen tausta on salattava, mikäli se voi edesauttaa rasismia.
Iltapäivälehdet haluavat siis elää lain ulkopuolella.
Noihin ei tehoa mikään muu rangaistus, kun karkoitus Suomesta ja ilman paluuoikeutta.