Ihminen on kehitellyt aseita millä voittavat kaikki muut eläimet maailmasta. Tämä on saanut ihmisen kokemaan voimakkaita ja vahvoja tunteita. Robotti on kehittymässä ihmistä voimakkaammaksi eikä kukaan Ihminen millään aseella tule voittamaan Robotteja kaksin taistelussa.
Robotit voittavat ihmisen
Anonyymi-ap
11174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Drone on näyttänyt Ukrainan sodassa miten näinkin pieni robotti voi aiheuttaa raskaasti aseistautuneita ihmisiä vastaan paljon tuhoa aikaiseksi.
Drone ja tekoäly on kansainvälisissä sopimuksissa kieletty käyttämästä ihmisiä vastaan. Tekoäly voi lentää koneita sadan G voiman nopeudella.
Drone 1000 km tuntinopeudella ei ihmisen silmä pysy perässä. Näin videon missä ihminen yrittävät lennättää Drone ja katosi hetkessä lentäjän näköpiiristä kuusikkoon.
Ihmisiä kyllä löytyy tulevaisuudessa jotka haluavat kokeilla henkensä uhalla voittaa Robotteja kuten nykyään leijonat, karhuja. Ihminen voittaa leijonan helposti käsiaseella.
Ihmisen liikkeet tulevat noin viisi sadasosan myöhässä aivoista ja tekoälyllä yksi tuhannesosa.
Aivokäyrien lukeminen etäältä on keksitty ja tämä mahdollistaa lukea ihmisten ajatuksia tekoälyn kääntämänä. Tarkoittaa että sinut lopetetaan ennen kuin tiedät tekeväsi rikoksia.
Ihmisiä alkaa kaatumaan kadulla tuosta vain sen takia että aivoissa on pahat mielessä ihmisen asiasta tietämättä.
Laserilla lävistetyt aivot ja joku tietämätön putoaa edessäsi maahan.
Tuossa näin äsken videon missä maahan pudotettu panssarituho robotti tuhosi ympäriltään 34 ihmisten parasta nykyaikaista panssarivaunua kukaan tietämättä.
Katsokaa tästä, mitä Kiinasta on tulossa maailmalle:
https://www.brighteon.com/d9bcfce4-c6c7-4ba5-8526-51a80d80ca52
Kun tekoäly pääsee näihin laitteisiin ja pystyy toimimaan itsenäisesti, niin mitä tapahtuukaan, kun äly karkaakin kontrollista?
Ja se äly onkin karannut eri laboratorioissa kontrollista jo useita kertoja.
Voi ollakin mutta miksi? Paraneeko koneen hyvinvointi ilman ihmisiä? No, ei. Kone vaan on.