Siksi he äänestävät ennen Haavistoa kuin muita.
Persuissa on eniten homoja kun eivät saa naista
Anonyymi-ap
182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ookko nää rasisti?
Vastarannan Kiiski?
Suomeen tuli pieniä vihreitä miehiä, poikia ja tyttöjä. Uskokko nää tuon? No uskokko nää sitte, että tänne tuli muun värisiä kuin vihreitä? Ei ne ilmeisesti vihreitä ollutkaan, vaan enimmäkseen hmm, mihin puolueeseen he nyt kuuluivatkaan, kerro sinä.
Krimillä pienet vihreät tunnustuksettomat pojat ja miehet osoittautuivat lopulta vihollisiksi.
Joillakin oli ilmeisesti Prigozinin ja Kadirovin siniset silmät. Täh? Ettäkö niillä ei ollut sinisiä silmiä? Kävitkö katsomassa, vai mistä niin päättelet? Ekkai nää ole piilosilmärasisti?
Onneksi pienet hyvin ruskettuneet pojat eivät olleet rasisteja, vaan rikkoivat vain Suomalaisen omistaman talon sekä sisältä, että ulkoa. Huh, jos joku kalpeanahkainen rasisti olisi rikkonut heidän kotinsa, se se olisi ollut rasismin todellinen ilmentymä Suomessa.
Ajattelin kuitenkin, että olisi kohtuullista, että he, jotka ovat vastoin rasisteja tuoneet heidät tänne, korvaisivat aiheutetut vahingot. On kuitenkin varma käsitys siitä, että korvauksia on turha hakea. Kalpeanaama saakoot itse kärsiä typeryydestään hankkia talo Suomessa itselleen ja perheelleen.
Mutta on niitä muitakin vastarannan kiiskejä. Opetin yhdelle ukrainasta tulleelle tunnistamaan sieniä. Hän kun halusi kerätä niitä ravinnokseen. Ensiksi totesin hänelle, että mitä ihmettä sinä keräät sieniä. Nehän eivät ole flooraa, eivätkä faunaa. Vaan nehän ovat hajottajia. Syömällä hajottajia, käynnistät kehossasi… -näsäviisaasti besservisserimäisesti valistaen kysäisin. Lopulta ei mikään auttanut ja oli lähdettävä sienimet sä..tai sille. Monia metsiä syynäämään. Ja löytyihän niitä sieniä. Jos ei nyt kantarelleja, eikä siis rentakallejakaan, niin ainakin puivunkonikkitatteja, puuvunhanikkitatteja, tavikittejä, tostamurvisieniä jne. Kerroin yhdestä, että se on kovunpunikkitatti. Varmmuden vuoksi kerroin myös, että ”puivunkonikkitatti”. No niinhän siinä sitten kävi, että puivunkonikkitatti jäi paremmin mieleen ja siitä lähtine keräsimme puivunkonikkitatteja ja puuvunhanikkitatteja.
Kalpeanaamojen rasistinen kohteluhan ei ole rasismia? Ja jos joku muun värinen, paitsi vihreät pienet miehet, ne ny saa sanoa ääneen, mutta muista on oltava hiljaa ja no, on toki oikeus purra ja narskutella vaikka hampaitaan. Tärkeintä on, ettei vain ole rasisti muunlaisten nahanvärien suhteen. Suomalaiset ovat vapaata riistaa?