Minulla on vähän sellainen kanta että ei ole, mutta haluaisin kuulla teidän mielipiteitänne. En perustele mielipidettäni.
Onko Niinistö sopiva presidentiksi?
Janice
7373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onko niinistö jotenkin huonompi, kuin Halonen? Halonen on kaikkein surkein vaihtoehto näistä ehdokkaista. Maan Äitiä kun ei Maan asiat kiinnosta, vaan Afrikka, keskisen Itä-Euroopan mustalaiset, homot ja lesbot. Presidentin ainoa tehtävä on ajaa maansa ja sen kansalaisten etuja. EI muiden etuja! Luulen, että Niinistöä kiinnostaa Suomen asiat enemmän, kuin nykyistä pressaa.
edesauttaa Suomen ulkomaan kauppaa,toisin kuin nykyinen..silloinhan ne työpaikatkin pysyisi suomessa.
tätä tarkoitin. Presidentin pitäisi edistää Suomen vientiteollisuutta ulkomailla, eikä kantaa ulkomailta lisää laskuja avustusten muodossa veronmaksajille. Tällaista ja vain tällaista nykyinen on harrastanut.
Sauli Niinistö sopisi hyvin presidentiksi. Huomattavasti paremmin kuin tämä nykyinen, jo senkin takia että, 24vuotta pressa ollut demari.
Niinistöllä on ainakin omat mielipiteet.
Minulla on hieman sellainen kutina, että on. En perustelu mielipidettäni, mutta sen varmasti olisitte huomanneet ilman tätä virkettäkin.
Hienoa! Toivottavasti tämä tuntemasi kutina leviää syyhyn lailla, myös muihin kansalaisiin...