https://www.youtube.com/watch?v=5CFSzYnKwiI&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fnwohavaintoja.blogspot.com%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title
Lisää tietoa Teemu Vehkala showssa
Rainforest Alliance sammakko merkki depopulaatio tarkoituksessa myrkytystä
16
8173
Vastaukset
Voitaisiin tehdä kai Teemu Vehkala logo/leima, joka lyötäisiin hänen keksimiinsä/levittämiinsä juttuihin, ja tarkoittaisi tietenkin: täyttä lööperiä tämäkin...
- Anonyymi
Todista väitteesi. Ei ole vaan Teemu, joka on kertonut asiasta. Eikö yhtään ihmetytä, kun tuo sammakonkuva on ilmestynyt yhtäkkiä moneen tuotteeseen.
- Anonyymi
Koskas Teemu kertoisi lisää NESARA salkusta?
Kiinnostaisi myös koska se AMERO tulee; ja joko FEMA leireillä on pulaa tilasta. - Anonyymi
Kaupassa ei ole vaihtoehtoja aina sille todellakaan. Teet, kaakaot ym. Lähikaupoissa. Pitäisi ostaa luomukaupasta, se maksaa enemmän yksi kaakaopussukka. Ei tietoa miten automarketissa, ei ole autoa käytössä.
- Anonyymi
Oletko tullut miettineeksi että siinä "luomupaketissa" on samaa ainetta kuin siinä toisessa, vähän eri tavalla sekotettuna jotta maistuu toiselta jotta sä maksat enemmän.
Sulla kun ei ole oikeasti MITÄÄN taetta että se olisi mitenkään luomua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko tullut miettineeksi että siinä "luomupaketissa" on samaa ainetta kuin siinä toisessa, vähän eri tavalla sekotettuna jotta maistuu toiselta jotta sä maksat enemmän.
Sulla kun ei ole oikeasti MITÄÄN taetta että se olisi mitenkään luomua.Kyllä kävin senkin asian läpi jo aiemmin. Yksi kaakao on varmistettua, mutta onko mikään täysin varmaa. Ellei ole itse osaksi paikanpäällä.
- Anonyymi
Nyt tällä ripulimerkillä on varustettu melkein kaikki kahvipaketit.
- Anonyymi
Myös luomukahveja, joissa ei ole käytetty mitään kasvinsuojeluvalmisteita viljelyvaiheessa, vaan vasta paahtimossa sadonkorjuun jälkeen.
- Anonyymi
Huomasin Elokuussa 2024. Kaupassa että jokaiseen tuoteeseen tungetaan tämä sammakko merkintä. Kyten Jacky syklaa jugurtti.Todella moneen suklaaseen kuten pandan , sekä kaikkiin jäätelöihin. Tuotteet kummastuttaa koska se ei voi olla mitenkään mahdollista etteivät käytä mitään pahoja myrkkyjä viljelmiin. Siis suklaata tehdessä mikä on täysi vale. Heti kun Suomi liittyi Natoon on alkanut tulla näitä Bill Gatesin tappo tuotteita. Joissa on ihmisten vähentämiseen helppo manipuloida suomalaiset puhtaat/turvalliset tuotteet. Ei ole mitään salaliittoteorioita enään vaan maailman rikkaimmat ihmiset sanoo suoraan jo ihmiskunnalle että maailmassa on liika kansoitusta ja yrittävät kaikin tavoin vähentää sitä. Helppo se on tekemällä tehdyillä sairauksilla ja rokotteilla vähentää ihmiset. Sitten ruoka tuotteet jatkavat työtään.
- Anonyymi
On se perkele että monestiko meidät oikein koitetaan tappaa?
Tuli se 5G ja sen pitäs meidät tappaa 2025 mennessä, pari kuukautta jäljellä.
Sitten tuli se covid, ja rokotteet jotka kuulemma tappaa 6kk. Mutta ei, ei kuolla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se perkele että monestiko meidät oikein koitetaan tappaa?
Tuli se 5G ja sen pitäs meidät tappaa 2025 mennessä, pari kuukautta jäljellä.
Sitten tuli se covid, ja rokotteet jotka kuulemma tappaa 6kk. Mutta ei, ei kuolla.Elähän nyt, kyllä se noutaja kohta tulee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elähän nyt, kyllä se noutaja kohta tulee.
No toki, kaikki kuolee aina.
Mutta siis, meille luvattiin että elämä on ohitse.
Itse otin helvetisti lainaa että voi nää vikat vuodet nauttia, nyt pitäs löytää se perkele joka valehteli maksamaan sen laskun.
- Anonyymi
Erilaisia tuotteita on niin paljon kaupassa ja monena variaationa, ettei ainesosia / alkuperiä pysty erottamaan enää hyvin toisistaan. Ellei ole joku luomutila jossa ei ole kokeellisia tai outoja rehuja. Harva pystyy valmistamaan itse kaikki ruoat, juomat ja jälkiruoat. Hankala tilanne ja housut valahti kinttuun, pulassa ollaan kaikki jos etsii täysin puhdasta ruokaa / juomaa. Osa ihmisistä ei pysty pitämään tiloja edes, täytyy olla osaaminen, rahoitus ja ei astmaa tai muuta vaivaa.
- Anonyymi
Josko sitä luomua saisi lähemmäs ihmisiä ja sellaista. Muuten vaikea saada edes puhdasta kanaa. Suosittelen.
- Anonyymi
Luomu-ruoka lisää autismia, en suosittele.
- Anonyymi
Salaliittoja ihmisten turmioksi on tehty maailmassa siitä saakka , kun synti eli väärinteko pääsi aikojen alussa vaikuttamaan maan päällä.
Jos kristinuskoisessa maassa, kuten Suomessakin, ihmisten sydämet on jo kymmenet vuodet kaikessa rauhassa myrkytetty, niin olisiko outoa sen saasteen muu levitys yhtä huomaamatta - jo vuosikymmenet?. On hauska sanayhdistelmä - kasvinsuojelumyrkky . Luonnon suojelusta ja varjelusta puhutaan kaikkialla - ihmiselle Jumala antoi vallan varjella ja viljellä maata. Ihminen itse on arvokkain, ja Jumalan kuvaksi luotu.
No, tämäkin aika on tarkoin Raamatussa jo provetoitu tulevaksi mukaanlukien miten kuvakin puhuu . ja siis se, miten ihmiset uskovat valheen.
Johanneksen ilmestys 13
15 Ja sille annettiin valta antaa pedon kuvalle henki, että pedon kuva puhuisikin ja saisi aikaan, että ketkä vain eivät kumartaneet pedon kuvaa, ne tapettaisiin.
Lue Raamattua ja tutki sitä sitten tarkasti, niin löydät elämääsi uskon Jeesukseen , viisauden, ilon ja rauhan maanpäällisessä elämässäsi ja sitten iankaikkisuudessa . Vain Jeesus antaa uskon ja voiman tulla Jumalan lapseksi. Tutkit ja pyydäJeesus elämäsi Herraksi. Anovalle annetaan. Näin Hän itse lupaa.
Sanassa lukee Markus 16 :
17 Ja nämä merkit seuraavat niitä, jotka uskovat: minun nimessäni he ajavat ulos riivaajia, puhuvat uusilla kielillä,
18 nostavat käsin käärmeitä, ja jos he juovat jotakin kuolettavaa, ei se heitä vahingoita; he panevat kätensä sairasten päälle, ja ne tulevat terveiksi."
19 Kun nyt Herra Jeesus oli puhunut heille, otettiin hänet ylös taivaaseen, ja hän istui Jumalan oikealle puolelle.
20 Mutta he lähtivät ja saarnasivat kaikkialla, ja Herra vaikutti heidän kanssansa ja vahvisti sanan sitä seuraavien merkkien kautta.
Ja tärkeintä onkin varjella sydän saasteilta. Sydämet on ihmekapistus televisio saanut saastuttaa kaikessa rauhassa jo yli 60 v Suomessakin. Aste asteelta pahentuen ollen jo mielettömyyksien huipulle opetuksissaan miten ei olekaan eroa sukupuolilla. Voiko sydämiä enää enempää saastuttaa ja varsinkaan lapsilla, jotka uskovat kaiken valheen. Ymmärrettävästi nyt krostinusko pyritään poistamaan kouluista , eli totuus hävitetään valheryöpyn uskottavuuden tieltä.
I
Psalmit 4
20 Poikani, kuuntele minun puhettani, kallista korvasi minun sanoilleni.
21 Älkööt ne väistykö silmistäsi, kätke ne sydämesi sisimpään;
22 sillä ne ovat elämä sille, joka ne löytää, ja lääke koko hänen ruumiillensa.
YLI KAIKEN VATOTTAVAN VARJELE SYDÄMESI. SILLÄ SIELTÄ ELÄMÄ LAHTEE
23 Yli kaiken varottavan varjele sydämesi, sillä sieltä elämä lähtee.
24 Poista itsestäsi suun kavaluus, ja karkoita luotasi huulten vääryys.
25 Katsokoot sinun silmäsi suoraan, eteenpäin olkoon katseesi luotu.
26 Tasoita polku jaloillesi, ja kaikki sinun tiesi olkoot vakaat.
27 Älä poikkea oikeaan, älä vasempaan, väistä jalkasi pahasta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1013078GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431157- 831132
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja511025Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!32987- 67858
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39852- 53847
- 44822
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24781