Maailmalla ihmetellään,miksei Zelenskyi saanut rauhanpalkintoa?

Mies joka pelasti Euroopan.
17168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Niin. Annettiinhan se Obamallekin. Miksei sitten korruptio-Zelenskille.

Äänestä
  • Olisiko kuitenkin Venäläinen ansainnut palkinnon parhaiten?

    Äänestä

Pelastaminen on vielä kesken, ja se ei ole yksin Zelenskyin käsissä. Tarvitaan muun maailman tukea.

Äänestä
  • Venäjästä ei ole enään uhkaa,puolet armeijasta
    tuhottu.

    Äänestä

Eiköhän se ole itsestään selvää. Ukraina on sodassa, vaikkakin laittoman hyökkäyksen kohteena.

Äänestä
  • Laiton hyökkäys? Onko olemassa myös laillinen hyökkäys?

    Äänestä

  • Ylimielinen NATO johto toi sodan Eurooppaan, kuolemaa Ukrainaan ja kurjuutta Suomen kansalle.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Laiton hyökkäys? Onko olemassa myös laillinen hyökkäys?

    Laillinen hyökkäys on kaiketi Sanna Marinin hyväksymä hyökkäys

    Äänestä

Missä maailmalla?

Äänestä

Ei Ukraina Eurooppaa pelasta, antoi muutaman vuoden lisäaikaa mutta Eurooppa on just niin munaton kuin Putin arvelikin ja Ukrainan väsyttyä on Baltian ja Suomen vuoro.

Siihen kaatuu EU ja Nato ja sitten onkin tankit Pariisissa kuin kasakat 1800-luvulla.

Äänestä

Vallan kaappaus 2014 ja siitä ollaan nautittu, Virallinen Pressa on maan paossa.
Ällyyttökö sie. Väykytystä .

Äänestä
  • Mielestäsi Ranska siis kuuluu Bourbon suvun yksinvallalle ja Kiina keisarilleen.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mielestäsi Ranska siis kuuluu Bourbon suvun yksinvallalle ja Kiina keisarilleen.

    Venäjän oikea johtaja on Romanov, ei Putin!

    Äänestä

Zelenskyi saattoi olla vedonlyöjien suosikki, mutta säännöt kieltävät rauhanpalkinnon jakamisen sotaa käyvän maan johtajalle.
Toisaalta, USAn ulkoministeri Henry Kissinger sai Nobelin rauhanpalkinnon 70-luvulla, vaikka oli juuri määrännyt Vietnamiin mittavat "joulupommitukset".

Äänestä

'Maailmalla ihmetellään,miksei Zelenskyi saanut rauhanpalkintoa', mutta kukaan ei ihmeteele sitä, miksi Putin ei saanut ko. palkintoa.

Äänestä
  • Kun ukrainan bioaselabrat on vahvistettu ja tullut kaikkien tietoon, niin Putin saa nobelin ja selensiski tukijoineen ikuisen häpeän.

    Äänestä

Vai ihmetellään maailmalla, ettei Zelenskyi saanut rauhanpalkintoa. Taitaa suurin ihmettely olla pikkuruikku-Suomessa, jossa kuvitellaan, että ex-pääministerin halipusu-matkat lopettaa sodat ja klovni-näyttelijä-presidentti saa kasan rahaa matkailuunsa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mies joka pelasti Euroopan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu