Ei Jumala täytä lasiani vaan itse se pitää ostaa. Missä Jumala luuraa? Jos yhdenkin ryypyn antaisi niin olisin uskovainen.
Jumala täytä lasini
5
208
Vastaukset
- Anonyymi
Eikä Jeesus valuta viiniä lasiini, vaikka iso krusifiksi roikkuu seinällä. Naulat menee kämmenien ja jalkaterien läpi niin, että viini pitäisi niistä virrata ilman esteitä. Kuiva on krusifiksi. Taitaa olla parempi polttopuuna.
- Anonyymi
Epäjumala Jesajan kirjan mukaan taitaa olla tämä krusifiksijeesus. Taidanpa polttaa takassa perkeleen kun ei viinaryyppyä eikä edes viinilasillista anna. Saatana.
[15] Näin hän saa polttopuuta.
Sitä hän hakee lämmitelläkseen,
siitä tekee valkean tulisijaan
paistaakseen leipää.
Siitä hän myös valmistaa jumalan,
jonka eteen heittäytyy,
siitä hän tekee patsaan,
jota sitten kumartaa.
Ja vielä kun niin edullisesti hän sen osaisi tuottaa: vettä saaviin ja simpsalapim! se olisi täynnä viiniä. Kumman itara on tuo Herra suvereenien taitojensa kanssa. Konkreettisesta avusta seuraisi tosiaan konkreettinen usko.
- Anonyymi
Uuteen leiliin uutta viiniä. Ei vanhaan leiliin.
Ihmisen täytyy muuttua ensinEräs kreationisti sanoi kerran, että Kaanaan häiden viini olisi ennustus Heisenbergin epätarkkuusperiaatteesta. Emme tiedä ennen maistamista, oliko viinitynnyrissä käsienpesuvettä vai hienoimman vuosikerran viiniä. Kaikkea se Jeesus ja vuohipaimenet osaavatkin. Ympyrän kehä ei edes mene oikein, mutta ydinfysiikka...ei saatana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3535810- 775233
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484296- 523911
- 523679
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1603371Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003154Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky473130- 432259
- 492185