Lapset tarvitsevat ennen kaikkea kuria. Joka kuritta kasvaa se kunniatta kuolee. Vanhemmille pitää palauttaa oikeus rangaista fyysisesti villejä ja kurittomia lapsia.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009906918.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009906918.html
Vastaukset 34
Vanhimmat
Kunnon selkäsauna silloin tällöin tekee hyvää ja lopettaa hölmöilyn.
Missä matu siellä ongelma.
käytännös äideillä on ja isät saa linnaa
Persut haluavat hakata lapsia. Ei yllätä.
Kännivasuri näkee delirium tremens tilassaan persuja.
No eipä yllätä.
vähän sama ongelma naisten kanssa
Käänykät pois.
Ensin vanhemmilta ja sitten lapsilta.
Mitä eroa on vasemmiston vapaalla kasvatuksella ja oikeiston kasvatuksella, mitä se sitten onkaan?
Nähtävästi ainakin se että oikeiston mielestä lasten pieksäminen on ok.
Persut uhkuvat sitä samaa pyhää vihaa kuin kaikki muutkin uskonnolliset sekopäät!
Ja sitten vielä se linkki väiteeseesi?
Ole hyvä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18043887/vasemmiston-vapaa-kasvatus-tuottaa-karuja-tuloksia#comment-123541891
Mielestäsi keskustelupalsta on faktaa.?Mielenkiintoista
Näin on, lisäksi Suomessa on naiveja päättäjiä.
Nyt on käynyt niin että aikuiset pelkäävät jo lapsia, toista se oli 70-80 luvun Suomessa.
Mitä oikein tarkoitetaan kurilla? Sitäkö että on omaksuttava samat typerät taikauskoon perustuvat uskomukset kuin vanhemmatkin?
Taikauskoa on se että kuvittelee kaiken syntyneen tyhjästä, ilman Luojaa, se on todellista tyhjäpäiden uskontoa.
Onneksi ei tarvitse tuosta sössimisestä itse kärsiä. Menetetty sukupolvi.
Vapaa kasvat tuli Suomeen jo 1960-70 -luvuilla.
Vanhimmat vapaan kasvatuksen tuotokset ovat siis jo viisi-, kuusikymppisiä ja kyllä on totta vie sanottava, että se näkyy näilläkin palstoilla.
Aikuisiksi ei tulla ei sitten millään.
Vasemmistolaiset vanhemmat opettavat lapsensa yleensä elämään toisten työn tuloksilla.
Rakennetaan muuri. Vihervasemmistolaisesti kasvatettu väki ja kansa toiselle puolelle ja kunnon kansalaiset toiselle puolelle. Kenenkään ei tarvitse syytellä toisiaan eikä vaatia toisilta muutoksia.
Ovat loisia koko sukukunta. Mitään instrumentaalista arvoa noilla ei ole
Joo kyllä itse lapsuudesta muistaa sen että kaikki rikolliset yms. tulivat juuri vasuriperheistä, missä ei lapsia piesty.
Kuinka monta kertaa viikossa hakkaat omat lapsesi?
niin sanottu mielen tervys ongelma, kun raja aidat kaadetaan suojelemasta nuoria ,missä menee raja sitten rajatomuuteen,
Nuorna vitsa väännettävä!
Vanha kansa tiesi tämän. Vitsan vääntäminen on nykyaikana vertauskuvallinen. Tarkoittaa, ei piiskaamista, vaan kasvatusta, johon sisältyy tarpeen mukaan erilaiset kuritoimetkin.
Vapaa kasvatus kaikessa takaa sen, että suuresta osasta kasvattamatta jääneistä tulee kusipäisiä lapsia ja niistä aikoinaan kusipäisiä aikuisia. Tämä trendi valitettavasti näkyy ja kuuluu ikävästi nykyisin.
Kasvattaako vasemmisto siis persujen lapset? Pitäisikö persuäänestäjien kasvattaa itse lapsensa niin se ehkä auttaisi. Kannattaa aloittaa käytöstavoista ja paras tapa opettaa on oma roolimalli.
On harmi, että täällä ei ole juuri läsnä ihmisiä, joista olisi oikeasti keskustelemaan koulu- ja kasvatusasioista.
Jos ei koti kasvata niin sitten "Siperia" opettaa.
Se aate vaikuttaa kaiken pahan. Se on kaiken pahuuden alku ja juuri.
Katsokaa vaan mitä se aate on vaikuttanut maailman historiassa. Silmät auki.
Voisitteko kertoa mitä hyvää se aate on vaikuttanut maailmassa? Natsismi ei vaikuttanut mitään hyvää. Entä vasemmistoaate?
Koska nämä aatteet ovat hyvin läheistä sukua toisilleen, ei ne ole koskaan mitään hyvää vaikuttaneet maailmassa. Pelkkää tuhoa ja kuolemaa.
Isältä sain nahkaremmiä ja koskaan en ole lapsuuden jälkeen mihinkään rötöksiin sortunut. Hyvä oli opetus!
Jos tein jekkuja, vyöstä tuli. Se kyllä kummasti hillitsi kun tiesi mitä seuraa. Piti kaidalla tiellä.